عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۷۷۰
این ترکیب را به خاطر بسپار!

تیمی از خوزستان با ترکیبی از خوزستانی‌ها

شاید در طول ۲۰ دوره‌ای که از تاریخ لیگ‌برتر فوتبال می‌گذرد، برای اولین بار بود تیمی از خوزستان با ترکیبی از خوزستانی‌ها پا به میدان گذاشت.

نفت آبادان از همان ابتدا با اما و اگرهای فراوان پا به لیگ بیستم گذاشت. شرایط سخت مالی که اجازه نداد این تیم به موقع وارد بازار نقل و انتقالات شود و بازیکنان مدنظرش را جذب کند و حتی یک اردوی کامل پیش فصل داشته باشد. اما آن چه نفت را در تمام مسیر آماده‌سازی نگران کرده بود، بسته بودن پنجره نقل و انتقالات باشگاه بود.البته باشگاه نفت آبادان پول بازیکنان خارجی فصل‌های قبل خود را فراهم کرد و علی‌رغم واریز پول از سوی باشگاه به حساب این بازیکنان، همچنان پنجره نقل و انتقالات نفت از سوی فیفا برای ثبت قرارداد بازیکنان جدیدش بسته بود. اگرچه باشگاه نفت آبادان امیدوار بود که حداقل تا چند ساعت مانده به بازی با پیکان، این مشکل رفع شود و با بازیکنان جدیدش به میدان برود ولی سه چهار ساعت قبل از این دیدار، خبر خوبی از سوی فدراسیون به باشگاه نفت مخابره نشد. پیام این بود، "پنجره نفت باز نشده است". با این خبر، پورموسوی مانده بود و یک لیست ۱۶ نفره از بازیکنان جوان و بومی خوزستان؛ حق انتخاب برای این مربی چندان زیاد نبود. او در گام نخست خود را نباخت، در گام دوم دست به تغییر ترکیب تیمی زد که از ساعت‌ها قبل آماده شد بود و در گام سوم نیز جواناش را آماده یک نبرد نابرابر کرد.پیام پارسا (گلر تیم) و رضا امامی‌نژاد، ۲ بازیکن سهمیه امید نفت به همراه جوانانی چون اهل‌شاخه، ساکی، تهامی، شریعت‌زاده، غبیشاوی، حامدی‌فر و مطلق‌زاده و باتجربه‌هایی چون ریکانی و ناصری، ۱۱ مرد پورموسوی برای جدال با پیکان بودند. علی‌رغم این‌که خیلی‌ها نفت را از پیش بازنده می‌دانستند اما جوانان نفت با جسارت و خودباوری توانستند بازی یک بر صفر باخته را با نتیجه ۲ بر یک برنده از زمین خارج شوند.لبخند پیام پارسا بعد از بازی که شاید کمتر کسی فکر می‌کرد به او امسال در نفت بازی برسد و فریادهای شادی از ته دل ناصری، غبیشاوی و ... از ماندگارترین صحنه‌های بازی چند سال اخیر نفت آبادان با یک ترکیب استثنایی و کاملا بومی و خوزستانی بود. ترکیبی که از هشت بازیکن پرورش‌یافته آکادمی نفت تشکیل شده بود.خیلی‌ها پورموسوی را از بهترین استعدادیاب‌های فوتبال خوزستان می‌دانند، مربی که بها دادن به جوانان و کار با آن‌ها را به خوبی بلد است و طی ۲ دهه گذشته نیز بازیکنان بسیاری را کشف و تحویل فوتبال کشور داده است. او در تیم‌ملی جوانان و در تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان نیز به دفعات این‌کار را انجام داده بود و مزد آن را هم گرفته بود. اقدامی که مطمئنا می‌تواند به رشد و جوان‌تر شدن تیم‌ملی ایران در سال‌های آینده نیز کمک شایانی داشته باشد. بازی خوب و درخشان جوانانی چون پارسا، شریعت‌زاده، خرم‌آبادی، غبیشاوی، ساکی و تهامی، نشان داد خوزستان سرشار از استعداد ناب است. استعدادهایی که اگر توپ و میدان به آن‌ها برسد، می‌توانند هم خودی نشان دهند و هم نام فوتبال خوزستان را پرآوازه‌تر کنند. تنها کمی جسارت مربیان و مدیران لازم است که از میدان دادن به جوانان نترسند و استعدادها را فدای نتیجه‌گیری و صندلی مدیریت خود نکنند. خوزستان، پارساها، شریعت‌زاده‌ها و تهامی‌های بسیاری دارد که می‌توانند حرف‌های بسیار برای گفتن داشته باشند. بازیکنانی که با کمی بها، آینده فوتبال ایران را خواهند ساخت.
سیروس پورموسوی سرمربی سابق تیم ملی جوانان استفاده از جوانان را خوب بلد است و بازیکنان جوان صنعت نفت می‌توانند خود را در راه موفقیت ببینند.عمکرد این بازیکنان جوان امیدبخش است چرا که وضعیت تیم ملی رده‌های سنی جوانان و امید را بهبود می‌بخشد و آینده تیم ملی بزرگسالان را تضمین می‌کند.درهمین حال امین یزدانی‌اصل پیشکسوت فوتبال با بیان این که بازیکنان جوان نفت آبادان امیدوارکننده ظاهر شدند و پیروزی نفت آبادان پاداش توفیق اجباری بود، افزود: نفت به دلیل بسته بودن پنجره‌اش مجبور به استفاده از جوانان بومی شد و این نفرات نیز عملکرد خوبی داشتند و اگرچه فشار روانی روی آن ها زیاد بود اما نشان دادند که اگر به آن ها اعتماد شود در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۸/۲۹ -  شماره 4787
جستجو
جستجو
بالای صفحه