عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۷۸۱

واکنش‌ها به تخریب آلونک زن بندرعباسی که خودسوزی کرد

گروه جامعه: تخریب خانه یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس توسط ماموران شهرداری و خودسوزی این زن با واکنش انتقادی کاربران فضای مجازی همراه شد.

امین زاده شهردار بندرعباس درباره علت تخریب خانه با تاکید بر اینکه این خانه در زمین تصرفی ساخته شده بود و بعد از چندین مرتبه تذکر  این تخریب صورت گرفته است، گفته: باید طبق قانون تخریب می شد. روز پنجشنبه ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ماموران شهرداری بندرعباس در حال تخریب آلونک یک زن هستند؛ زنی ۳۵ ساله که سرپرست خانوار است. 
این کلیپ که یادآور ماجرای «آسیه پناهی» زن ۶۰ساله کرمانشاهی بود که ۳۰ اردیبهشت سال گذشته در گیر و دار جلوگیری از تخریب آلونکش توسط لودرِ ماموران شهرداری کرمانشاه جان باخت، احساسات کاربران را بسیار جریحه‌دار کرد. در این میان زن جوان برای جلوگیری از تخریب اتاقکش که گفته می‌شود جزو اراضی ملی است، دست به خودسوزی زد و در حال حاضر با ۱۷ درصد سوختگی در بیمارستان بستری است. این اتفاق در فضای مجازی بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت و بسیاری در این باره گفتند چگونه می‌شود حق یک ایرانی در این کشور پهناور حتی یک آلونک نباشد؟ چگونه می‌توان با این توجیه که این ساخت و ساز غیرقانونی بوده، کاشانه یک خانواده را بر سرشان خراب کرد؟ آیا با تمام موارد غیرقانونی در این مملکت اینچنین سفت و سخت برخورد می‌شود؟ استاندار هرمزگان با اطلاع از اتفاق رخ‌داده ازسوی عوامل شهرداری و یگان حفاظت اراضی مسکن با شهردار بندرعباس تماس فوری گرفت و گفت: این اقدام، افکار عمومی را جریحه‌دار کرده و درحالی که می‌شد با برخورد و روش مناسب قانون را درست و صحیح  اجرا  کرد، اوج بی‌تدبیری در این زمینه صورت گرفته است. فریدون همتی  اظهارداشت: هرچند در تصرف اراضی ملی نباید اقدام غیرقانونی صورت گیرد، اما نوع رفتار این چند مامور شهرداری و بی‌دقتی و بی‌تدبیری در این زمینه به طور کامل مشهود بود و چهره شهرداری را خدشه دار می‌کند که بنده به جای عاملان این اتفاق از این خانواده و مردم عذرخواهی می‌کنم. استاندار هرمزگان ملزم شده تا ضمن دلجویی از این بانوی آبرومند و کودکان آنان، به شکل مقتضی این عمل نادرست را جبران کند و کمیته امداد نیز مشکل مسکن این زن و فرزندانش پیگیری و رفع کند. بازرسی کل استان هرمزگان نیز در واکنش به حادثه تخریب منزل این زن سرپرست خانوار، شبانه شهردار و عوامل موضوع برای پاسخگویی فرا خواند و گفت:محض اطلاع از موضوع بازرسی کل استان هرمزگان ضمن ورود قاطعانه و سریع با فراخواندن شبانه شهردار و عوامل دخیل در تخریب جهت پاسخگویی ضمن تذکر شدید به عوامل موضوع دستور رفع مشکل را به قید فوریت صادر شد.رضا مختاری با انتقاد شدید از حادثه پیش‌آمده در خصوص تخریب منزل زن سرپرست خانوار هرمزگانی افزود: در این خصوص با عوامل و مقصرین موضوع بدون اغماض برخورد قانونی خواهیم داشت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان نیز با حضور در بیمارستان شهید محمدی از مصدوم حادثه تخریب یک منزل مسکونی توسط شهرداری بندرعباس ضمن عیادت از بیمار و با اعضای خانواده وی درجریان روند رسیدگی به وضعیت و مراحل درمان وی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۹/۱ -  شماره 4788
جستجو
جستجو
بالای صفحه