عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۷۸۹

دفاع تمام‌قد اصولگرایان از نمکی با نبش قبر دهه ۶۰ و موضوع کنترل جمعیت!

گروه جامعه: پس از انتقادهای صریح سعید نمکی از معاونت تحقیقات وزارت بهداشت درباره کاربردی نبودن تحقیقات حوزه بهداشت و اکتفا کردن به انتشار مقالات، ملک‌زاده از این سمت استعفا داد اما طیف اصولگرا به صورت تمام قد پشت نمکی ایستاده و علیه ملکزاده جوسازی و شانتاژ رسانه‌ای را آغاز کرده و او را به بی‌اعتنایی به طب اسلامی و سنتی و مخالفت با شیوه‌های سنتی متهم‌ کردند!

خبرگزاری تسنیم نوشت: رضا ملک‌زاده امروز باید پاسخگوی ابهامات و سؤالات متعددی در حوزه سلامت این مرزوبوم باشد؛ این‌که چرا و بر اساس کدام منطق و توجیهی، اطلاعات تعداد قابل‌توجهی از بیماران کرونایی کشورمان را به اسم مشارکت در یک تحقیق بین‌المللی در اختیار سازمان جهانی بهداشت و کشورهای بعضاً متخاصم با ایران قرار داده است. همین خبرگزاری، در ادامه فضاسازی علیه دکتر ملک‌زاده با مراجعه به روزنامه‌های دهه ۶۰ بریده‌ای از یک روزنامه در دوره‌ای که ملک زاده وزیر بهداشت بوده را پیدا کرده و نوشته است: «مجری کاهش جمعیت ایران! یکی از بانیان پیگیری جدی کاهش جمعیت کشور و تحدید نسل ایرانیان در دهه ۶۰ رضا ملک‌زاده معاون مستعفی تحقیقات وزارت بهداشت و وزیر وقت بهداشت دولت هاشمی بوده است!» معلوم نیست از منظر پرونده سازان اصولگرا، مدیریت فاجعه بار کنونی بحران کرونا در کشور، چه ربطی به کنترل یا افزایش جمعیت کشور دارد! 
نمکی: تراوشات غیرعالمانه تیم قبلی تکرار نشود!
در همین حال، نمکی، در حکمی فرید نجفی را به عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری این وزارتخانه منصوب کرد و خطاب به او نوشت: تلاش کنید تا با انجام‌ تحقیقات و پژوهش‌های مستمر و علمی بیان موارد غیر عالمانه مثل ایمنی دسته‌جمعی عدم ابتلای مجدد بیماران کرونا و ابتلای ۲۵ میلیون نفر به کرونا تکرار نشود!! نصرالله پژمان‌فر رییس کمیسیون اصل نود مجلس هم به یاد شکایت‌ها از شخص ملک‌زاده افتاد و در توئیتر اعلام کرد: تاکنون بیش از ۴۰ شکایت از شخص آقای ملک‌زاده معاون پژوهشی مستعفی وزارت بهداشت در ماه‌های گذشته به کمیسیون اصل ۹۰ واصل شده است. طبق قوانین کمیسیون اصل نود با استفاده افراد پیگیری شکایات متوقف نمی شود و فرد باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۹/۲ -  شماره 4789
جستجو
جستجو
بالای صفحه