عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۸۱۰
عضو شورای شهر اهواز: شبکه فاضلاب اهواز ناکارآمد و قدیمی ‌است

باران در اهواز با مصیبت به زمین ‌می‌رسد

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات شبکه فاضلاب اهواز گفت: هنوز مشکل شبکه فاضلاب اهواز حل نشده است و با کوچکترین باران شاهد آب گرفتگی معابر هستیم.

به گزارش ایلنا، محسن موسوی‌زاده با اشاره به شروع فصل بارندگی و افزایش احتمال آب‌گرفتگی معابر گفت: شهر اهواز به عنوان یک کلانشهر با جمعیت زیاد دارای یک شبکه فاضلاب قدیمی‌و فرسوده و ناکارآمد است.
او افزود: شبکه فاضلاب اهواز هم آب فاضلاب را منتقل ‌می‌کند و هم برای جمع آوری آب‌های سطحی استفاده ‌می‌شود. شبکه فاضلاب قدیمی ‌شهر با گسترش شهر رشد نکرده و به همین دلیل نتوانست نیاز شهر را تامین کند. سیل دو سال پیش اهواز نیز آسیب جدی به این شبکه وارد کرد که بخشی از آن را از کار انداخت.موسوی زاده تصریح کرد: خوشبختانه با استفاده از بودجه‌های اختصاص یافته عملیات ترمیم و توسعه فاضلاب شهری در حال انجام است.نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها بیان کرد: ترمیم و توسعه شبکه در پاییز مشکلاتی به وجود آورده است و شروع بارندگی سبب شد کار عجولانه پیش رفته و به سرعت اقدام به روکش آسفالت کنند. بنابراین این پروژه هنوز به پایان نرسیده است و ما در شهر اهواز کماکان با مشکل انتقال آب فاضلاب و جمع آوری آب‌های سطی رو به رو هستیم.بارندگی اخیر دوباره مشکلات را برملا کرد و نشان داد شبکه فاضلاب اهواز هنوز توان پاسخ گویی نیاز به شهر را ندارد و اگر باران شدید‌تر باشد مشکلات نیز حاد‌تر ‌می‌شود از این رو لازم است بودجه بیشتری در نظر گرفته شود پیمانکاران کشوری توانمندتری مانند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به این پروژه ورود پیدا کنند تا مشکلات با سرعت بیشتر و برای همیشه برطرف شود.
موسوی زاده بیان داشت: پس‌زدگی فاضلاب، جمع شدن آب در خیابان‌ها و پر شدن شبکه فاضلاب علاوه بر زحمتی که برای مردم درست کرده و چهره شهر را نازیبا کرده است باعث آسیب به زیرساخت‌های شهر نیز ‌می‌شود. اگر وضعیت همینطور ادامه پیدا کند شهر خسارت زیادی از این ناحیه ‌می‌بینید. از این رو لازم است تا این خسارت بزرگتر نشده فکری به حال این مشکل شود. وی با بیان اینکه برخلاف نقاط دیگر کشور مردم اهواز از بارش باران احساس نگرانی ‌می‌کنند،  توضیح داد: بارش باران در اهواز همراه با مشکلات زیادی است. علاوه بر آب گرفتگی معابر آلودگی هوا و وجود ریزگردها هم یک مشکل جدی است. به طوری که با بارندگی اول در اهواز چندهزار نفر به دلیل بروز مشکلات تنفسی راهی بیمارستان ‌می‌شوند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۹/۵ -  شماره 4792
جستجو
جستجو
بالای صفحه