عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۸۸۱۳
آغاز فساد در فوتبال با اصرار خانواده‌ها؛

حضور غیربومی‌ها در خوزستان برخلاف رسم گذشته

یک پیشکسوت فوتبال خوزستان گفت: متاسفانه خانواده‌ها با دخالت، اصرار و پرداخت پول برای فوتبالیست شدن فرزندان‌شان، باعث شروع فساد در فوتبال هستند.

مجید باقری‌نیا درباره استعدادیابی در فوتبال، اظهارکرد: استعداد یک توانایی خدادادی و ذاتی است که فرد در شرایط وجود امکانات می‌تواند آن را از خود بروز دهد. متاسفانه خیلی از استعدادهای خوزستانی حتی برای معاش روزانه نیز مشکل دارند و نمی‌توانند حتی به زمین تمرین تیم‌های مطرح استان از جمله فولاد بروند و من این تجربه را زمانی که در آموزش و پرورش و در محله‌های پایین شهر اهواز از جمله حصیرآباد بودم، به دست آوردم. همیشه به دوستان و مربیان جوان‌تر می‌گویم که به مدارس رفته تا ببینید استعداد فوتبال چیست.وی افزود: در حال حاضر مربی‌ها و اشخاص نمی‌توانند مشکلات استعدادیابی را برطرف کنند زیرا هزینه‌ها بسیار بالا رفته‌اند و به صورت انفرادی نمی‌توان کاری کرد. به هر حال اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان متولی ورزش است، ضمن این‌که شهرداری نیز در کنار ورزش است. باقری‌نیا با بیان این‌که در گذشته رسم نبود بازیکن از خارج استان برای بازی در تیم‌هایمان بیاوریم، ادامه داد: در گذشته به راحتی می‌توانستیم برای یک بازیکن کار فراهم کنیم تا از او حمایت شود و بتواند با تمرکز، تمرین و رشد فوتبالی داشته باشد و با این شیوه می‌توانستیم از استعدادهای خودمان استفاده کنیم اما اکنون شاهد حضور غیربومی‌ها در فوتبال هستیم.
این پیشکسوت فوتبال عنوان کرد: متاسفانه شاهد پرداخت پول اضافی از سوی خانواده‌ها به مربیان برای بودن فرزندان در فوتبال هستیم که این موضوع را در مسابقات جوانان، امیدها و لیگ‌برتر می‌بینیم که صدای همه را درآورده است. خانواده‌ها با پرداخت چنین پول‌هایی در این فساد نقش بسزایی دارند و در این میان، حق اشخاصی که توانایی فنی دارند اما توانایی مالی ندارند، ضایع می‌شود و از طرفی دیگر با این کار موجب تقویت فساد خواهند شد. متاسفانه خانواده‌ها با دخالت، اصرار و پرداخت پول برای فوتبالیست شدن فرزندان‌شان، باعث شروع فساد در فوتبال پایه هستند. نکته قابل توجه این است که خانواده‌ها بدانند بچه‌هایی که با پول وارد فوتبال می‌شوند، دائما مورد شماتت و سرکوفت همبازی‌های خود قرار می‌گیرند و اصلا احساس راحتی ندارند که این اتفاق نیز موجب سرخوردگی فرزندشان خواهد شد. پس بگذاریم فرزندان‌مان در رشته‌ای که علاقه دارند فعالیت کنند و ما فقط حامی و همراه آن‌ها باشیم.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۹/۵ -  شماره 4792
جستجو
جستجو
بالای صفحه