عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۰۵۴
رئیس قوه‌قضائیه: قدرت منطقه‌ای ایران از قدرت موشکی مهم‌تر است

پای میز مذاکره‌ای که دنبال محدودسازی قدرت ما باشد، نمی‌نشینیم

رئیس قوه‌قضائیه گفت: «حاج قاسمِ شهید» برای دشمن خطرناک‌تر از حاج قاسم در حال حیات معمولی این دنیاست چرا که امروز هر مرد و زن و دختر و پسری در عالم اسلام احساس می‌کند باید خودش حاج‌قاسم باشد و از وجود ایشان چهره‌های مصمم و خطرپذیر در مواجهه با استکبار و رژیم صهیونیستی پدید آمده است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان به تأثیر ترور سرلشکر سلیمانی در جهان اسلام و منطقه پرداخت و اظهار داشت: حاج قاسم شخصیت تأثیرگذاری بر کل منطقه بود و دشمن تصور کرد با ترور او این خط مسدود می‌شود و جریان مقاومت با از دست دادن سردار و سپهسالار و بزرگ خود متوقف می‌شود. دشمن پیش از این هم تصور می‌کرد با حذف سید عباس موسوی جریان حزب الله در لبنان زمین می‌خورد، اما حالا نگاه عالم این است که جریان مقاومت با ترور سید عباس موسوی متوقف نشد و امروز از همه زمان‌ها با شکوه‌تر و با عظمت‌تر و مقتدرتر ظاهر شده است. وی با بیان اینکه قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران در جهت بازدارندگی است، افزود: ما حق خودمان می‌دانیم از هر ظرفیت بازدارنده‌ای که دشمن را از تجاوز به حقوق ملت ایران و ملت‌های منطقه بازدارد و بر توان ما بیفزاید، برخودردار باشیم و از آن استفاده کنیم. رئیس دستگاه قضا تنها خط قرمز در این ساحت را استفاده از سلاح هسته‌ای عنوان کرد و گفت: امام خامنه‌ای رفتن به سوی تولید سلاح هسته‌ای را ممنوع و حرام شرعی اعلام کردند. اما جمهوری اسلامی تلاش می‌کند قدرت بازدارندگی خود را بالا ببرد همانطور که علی‌رغم همه تحریم‌ها دانشمندان ما بی وقفه برای ارتقا قدرت دفاعی و موشکی و امنیت منطقه تلاش کردند و موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه داشته‌ایم. رئیسی در عین حال گفت:  مهم‌تر از قدرت دفاعی و موشکی، قدرت منطقه‌ای ایران است که آمریکا و اسرائیل می‌دانند ایران قدرت عمل بالایی دارد و حرف اول را ایران می‌زند، حقیقت هم این است که امروز هیچ معادله‌ای در منطقه جز با نگاه و نظر مساعد جمهوری اسلامی شکل نمی‌گیرد. وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای محدودسازی نفوذ ایران در منطقه گفت: آن‌ها با طرح موضوع مذاکره دنبال محدودسازی نفوذ و قدرت منطقه‌ای و قدرت امنیتی و دفاعی ما هستند، اما رهبری بیدار و حکیم ما همواره تأکید کرده اند و این تأکید به حق در تمام لایه‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری نظام جمهوری اسلامی هم ساری و جاری است که به هیچ عنوان پای میز مذاکره‌ای نخواهیم نشست که دنبال محدودسازی قدرت دفاعی و امنیتی ما باشد و این محدودیت را خلاف امنیت جمهوری اسلامی می‌دانیم و زیر بار آن نخواهیم رفت.

 

 دولت باید تا ۱۴۲۰ اسرائیل را نابود کند
 مجلس یک بمب‌خبری کم‌نظیر برای‌مان آماده کرده؛ یک گروه از نمایندگان مجلس طرحی پیشنهاد داده‌اند که ماده پنجم آن، دولت را مکلف می‌کند تا ۲۰سال دیگر اسراییل را از میان ببرد، البته اگر تصویب شود.طرح اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید سردار قاسم سلیمانی با ۱۶ ماده هفته گذشته در مجلس اعلام وصول شد؛ طرحی که در راستای مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا، پیگیری سیاست خارجی عزتمندانه و اجرای اقدام سخت با اخراج آمریکا تهیه شده است. در بخشی از این طرح به مسئله فلسطین و حمایت از جبهه مقاومت پرداخته است و در ماده ۵آن دولت‌هایی كه تا سال ۱۴۲۰در ایران تشكیل می‌شوند را مكلف كرده است تا با اتخاذ ترتیبات ذیل جهت نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ اقدام كنند. این ترتیبات عبارتند از: شکست حصر غزه با ارسال کالاهای اساسی از مبادی رسمی دریایی به غزه در مقابل وجه یا رایگان؛ به گونه‌ای که نهایتا تا شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون اولین محموله، حداقل شامل کمک‌های مردمی و نهادهای خصوصی فرستاده شود. پیگیری ارائه خدمات و زیرساخت‌های رفاهی – اقتصادی – امنیتی جهت حمایت از پیاده روی مردمی «حق بازگشت آوارگان فلسطینی» و حمایت از توسعه آن در دیگر مرزهای سرزمین اشغالی تحت عناوینی از قبیل «بازگشت به قدس» «آزادسازی جولان» «زیارت قدس» به صورت سالانه تا این مرزها. دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است کمک‌های انسان دوستانه ایران را در جهت کمک به ملت انقلابی یمن و شکست حصر این کشور، در قالب ارسال کالاهای اساسی غذایی، دارویی  و مواد سوختی، حداقل هر سه ماه یکبار تا انتهای بحران انسانی یمن مستقیما به آن کشور برساند به گونه‌ای که اولین محموله نهایتا تا انتهای سال ۱۳۹۹ فرستاده شود. 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ -  شماره 4825
جستجو
جستجو
بالای صفحه