عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۰۷۹
روحانی: می‌خواستند واکسن خارجی را روی مردم ما آزمایش کنند، نگذاشتیم

می خواهند با واکسن در بدن ما GPS کار بگذارند!

یك فعال سیاسی اصول‌گرا درباره علت مخالفت رهبری با واردات واکسن به ایران توضیحات عجیبی ارائه داد ، وی مدعی شد: غربی‌ها در واکسن چیپ الکترونیکی تزریق می‌کنند.

حسین کنعانی مقدم گفت: ما اگر بخواهیم واکسن‌های خارجی را تزریق کنیم احتمال حمله بیولوژیکی هم وجود دارد.نباید در برابر دشمنان خود ساده اندیشی کنیم و این فرصت را در اختیار آنها بگذاریم؛ اطلاعات بسیاری به دست آمده مبنی بر اینکه در برخی از واکسن‌ها اقدام به تزریق چیپ الکترونیکی می‌کنند و جی پی اسی را در بدن ما کار می‌گذارند تا به واسطه این واکسن کلیه واکنش‌ها و حرکات مارا تحت کنترل قرار دهند تا جایی که ما یک نوع آدم‌هایی آهنی خواهیم شد که کنترلمان در دست دیگران است. رئیس‌جمهور گفت: واکسن‌هایی هم در اختیار ما بود که زودتر وارد کشور شود اما این واکسن‌ها برای آزمایش مردمی بود که وزارت بهداشت ما قبول نکرد و البته کشورهایی این موضوع را قبول کردند. پس مردم ما بدانند که آنان وسیله‌ای برای آزمایش واکسن نیستند. حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه برخلاف همه محدودیت‌ها و مشکلات که بیش از ۴۰ روز درگیر نقل‌وانتقال پول برای خرید واکسن کرونا بودیم، گفت: ما برای تولید واکسن در داخل تلاش‌ها را ادامه می‌دهیم و برای خرید واکسن مطمئن هم دولت اقداماتی انجام داده است. البته این یکی از جنایت‌های آمریکا علیه ما بود که ما نتوانیم در خرید واکسن کواکس سهم باشیم. برای ساخت واکسن و خرید واکسن هر ارز و ریالی لازم باشد با همه مشکلات دولت آن را تهیه خواهد کرد. دولت در این زمینه از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.
نماینده تهران:  چند داوطلب واکسن فایزر فوت کردند
 نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه واکسن کرونای شرکت فایزر عوارض متعددی نشان داده و باعث فوت تعدادی از افراد در آمریکا شده است، از وزارت بهداشت خواست برای تضمین سلامت عمومی، واکسن‌هایی را که از سایر کشور‌ها وارد می‌کند با دقت بررسی کند. زهره الهیان در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب درباره واردات واکسن گفت: رهبری تکلیفی را برای دستگاه‌های اجرایی مشخص کردند که باید سرلوحه عملکرد وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قرار گیرد و شخص رئیس‌جمهور و دولت هم باید از بیانات ایشان تبعیت کنند. وی ادامه داد: نگرانی به حق رهبر معظم انقلاب در مورد سلامت و ایمنی این واکسن‌ها در مجلس هم وجود دارد کما اینکه این جانب روز گذشته نامه‌ای را به رئیس‌جمهور در مورد نگرانی‌های موجود در خصوص واردات واکسن اهدایی شرکت فایزر ارسال کردم و مستندات و دلایلی را در آن ارائه دادم که نشان‌دهنده وجود این نگرانی پیرامون ایمنی و کارآمدی واکسن‌های خارجی به ویژه واکسن‌های تولید شرکت فایزر است. 
هیچ مسئولی راجع به خرید حرف نزند
امام جمعه کرج گفت: مسئولان سخن از ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را نزنند.آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب را که فرمودند قطعاً ملاحظه کردید یا خواهید کرد. نکته‌ای را که گفتند و مهم بود این بود که آقایان مسئولان سخن از ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را نزنند.

 

 

برجام همچنان زنده است، اما یک‌جانبه
معمای سرنوشت برجام و رفع تحریم‌ها

گروه سیاسی: روز دوشنبه ۱۵ دی ماه ایران غنی‌سازی ۲۰ درصدی را از سرگرفت. سه روز پیش از آن، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد در سایت فردو خبر داده بود. روز دوشنبه هم در گزارشی به کشور‌های برجام آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی را تایید کرد.
غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران با واکنش‌های متفاوتی از سوی آمریکا، چین، روسیه و اتحادیه اروپا مواجه شد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصمیم تهران را تلاشی آشکار برای «باج‌گیری هسته‌ای» خواند. هوا چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روز سه شنبه خود خواستار خویشتنداری و آرامش ایران شد. میخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در نهاد‌های بین‌المللی در شهر وین، اقدام ایران درخصوص رساندن غنی‌سازی اورانیوم به ۲۰ درصد را قابل پیش‌بینی و قابل برگشت خواند و سخنگوی ارشد دولت ژاپن نیز نسبت به تصمیم ایران ابراز نگرانی کرد.اتحادیه اروپا نیز اقدام ایران برای آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی را «انحراف قابل ملاحظه» از تعهداتش در برجام نامید. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل نیز هدف ایران را ساخت جنگ افزار هسته‌ای دانست و گفت: تل آویو هرگز این امکان را به ایران نمی د‌هد.از سویی نیز برخی رسانه‌های خارجی، این میزان غنی‌سازی را فراتر از رقمی دانستند که در برجام تعیین شده است. اما به گفته مقامات ایران این اقدام با اطلاع قبلی و تایید آژانس بین‌اللملی انرژی اتمی صورت گرفته است. کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، اعلام کرد:  آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی در تأسیسات فردو در حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت گرفته است و مدیرکل آژانس نیز طی گزارشی آغاز تولید اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد را تأیید کرده است. محمدجواد ظریف، نیز، در حساب شخصی خود در توییتر، غنی‌سازی ۲۰درصدی را طبق تصویب مجلس ایران خواند و گفت: «به حسب الوظیفه به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع‌رسانی شده است.» او همچنین این اقدام را به دلیل سال‌ها عدم پایبندی چندین کشور طرف برجام به تعهداتشان مطابق بند ۳۶ برجام دانست و از قابل برگشت بودن این اقدام در صورت پایبندی کامل همه کشور‌های عضو برجام خبر داد. حسن هانی‌زاده کارشناس مسایل بین‌الملل با بیان این‌که این اقدام حق مسلم ایران است، گفت: غنی‌سازی ۲۰ درصدی حق جمهوری اسلامی ایران در راستای داشتن ذخایر غنی‌سازی اورانیوم برای راه‌اندازی راکتور هسته‌ای تهران با اهداف صلح‌آمیز زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است و به هیچ‌وجه خلاف قانون نیست.
این کارشناس بر این نظر است که ایران در طول پنج سال گذشته به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرده، ولی کشور‌های عضو۱+۵ به تعهدات خود عمل نکردند؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران به دلیل نیاز به غنی‌سازی اورانیوم در حد ۲۰ درصد، این کار را انجام داده است.وی در این باره افزود: ایران پیش از این، ضرب‌الاجلی برای کشور‌های غربی تعیین کرد و این کشور‌ها باز هم به تعهدات خود عمل نکردند لذا به نظر می‌رسد ایران برای ارسال پیام و هشدار حقیقی به کشور‌های اروپایی برای وادار ساختن به تعهدات‌شان، غنی‌سازی ۲۰ درصدی را با اعلام قبلی به آژانس آغاز کرده است. بنابراین، این حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است.او در رابطه با رفع تحریم‌ها عنوان کرد: الان توپ در زمین آمریکا و کشور‌های اروپایی است. ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرده و الان نوبت کشور‌های اروپایی است که به تعهدات خودشان عمل کنند. اگر در آینده انگلیس، فرانسه و آلمان به تعهدات خود عمل کردند طبیعی است که ایران غنی‌سازی ۲۰ درصدی را متوقف می‌کند. در غیر این صورت، غنی‌سازی ادامه پیدا خواهد کرد و این هشدار جدی برای کشور‌های اروپایی و مخصوصاً آمریکا در دوره جو بایدن است. وی افزود: بایدن باید در زمینه برگشت به برجام و رفع تحریم‌ها اقدام عملی انجام بدهد؛ در غیر این صورت ایران همچنان غنی‌سازی را ادامه می‌دهد. این اقدام برای آن است که طرف غربی را به تکاپو برای رفع تحریم‌ها وادار بکند. این هشدار جدی به کشور‌های اروپایی برای انجام تعهداتشان است در غیر این صورت، ایران سازوکار خودش را دارد و می‌تواند در مقابل زیاده‌خواهی و کارشکنی کشور‌های اروپایی ایستادگی کند. هانی‌زاده با توجه به این‌که برخی این اقدام را به معنای مرگ برجام می‌دانند اظهار کرد: برجام همچنان زنده است، اما یک‌جانبه. فقط از طرف ایران به تعهدات برجامی، عمل می‌شود. اگر کشور‌های اروپایی به تعهداتشان عمل نکنند طبیعتاً ایران هم از برجام خارج خواهد شد. ایران در انتظار بازگشت آمریکا به برجام است. اگر جو بایدن پس از ورود به کاخ سفید به برجام بازگشت و تحریم‌ها را لغو کرد طبیعی است که ایران هم به تمام تعهداتش بازخواهد گشت. در غیر این صورت، برجام از نظر ایران هم لغو شده است. 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ -  شماره 4828
جستجو
جستجو
بالای صفحه