عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۰۸۴
موج انتقاد از سانسور رئیس‌جمهور و سقوط ارزش توییتر در بورس؛

ترامپ: نمی‌توانید من را ساکت کنید

در پی حذف صفحه ترامپ، هشتگ «خداحافظ توییتر» ترند اول آمریکا شد

گروه بین‌الملل: توییتر، حساب دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، را با حدود ۹۰ میلیون فالوئر مسدود کرد و همزمان در حالیکه امروز ارزش سهام توییتر ۲ درصد سقوط کرد، طرفداران ترامپ از توییتر خداحافظی می‌کنند و هشتگ «خداحافظ توییتر» ترند اول ایالات متحده آمریکا شد.
در حمایت از دونالد ترامپ، صدها هزار آمریکایی حساب‌های توییتری خود را حذف کردند و هشتگ «خداحافظ توییتر» ترند اول ایالات متحده آمریکا شده است. نشریه فورچون هم گزارش داد: یک کارشناس اقتصادی برآورد کرده است که حساب توئیتری دونالد ترامپ برای شرکت توئیتر دو میلیارد دلار ارزش داشته است و امکان دارد با مسدود شدن حساب کاربری ترامپ، توئیتر یک پنجم ارزش خود را از دست بدهد.
توییتر همچنان در حال بستن حساب فعالان سیاسی، رسانه‌ای و حقوقی حامی ترامپ است. از دیروز اکانت ۴/۵ میلیون آمریکایی حامی ترامپ از فیسبوک و توئیتر حذف شده است! تا مالکان دموکرات! این پلتفرم‌های اجتماعی، ثابت کنند به دموکراسی و آزادی بیان کمترین ارزشی قائل نیست و صرفا منافع یک حزب سیاسی را نمایندگی می‌کند. این شبکه پس از انسداد حساب رییس‌جمهور کنونی آمریکا، حساب صدها فعال حامی ترامپ از جمله یک کاریکاتوریست را بخاطر انتشار یک طرح مسدود کرد! بن گاریسون کاریکاتوریست آمریکایی در طرحی ترامپ را به شکل گالیور ترسیم کرده که همه گلوبالیست‌ها همچون اوباما، سی ان ان، جورج سوروس و ... می‌خواهند او را به زانو در آورند.
پاول: توییتر و فیسبوک خود را حذف کنید، فاشیستی‌اند
بسیاری از فعالان سیاسی ‌و اجتماعی در آمریکا پروفایل اکانت‌های خود را به تصویر ترامپ اختصاص داده و از روحیه استبدادی صاحبان رسانه‌‌‌هایی چون توییتر انتقاد می‌کنند. یک اکانت جمهوری‌خواهان آرم توییتر را با پرچم داس و چکش حزب کمونیست چین پیوند زده است!
سیدنی پاول وکیل کمپین «ما مردم» و از حامیان دونالد ترامپ در پارلر نوشت: هر کسی را که می‌شناسید تشویق کنید اکنون حساب Twitter و Facebook خود را حذف کند. آنها ۴/۵ میلیون حساب میهن‌پرستان را که سعی در جستجوی حقیقت داشتند، حذف کردند. توییتر اکنون یک رسانه تبلیغاتی فاشیستی است. سناتور جمهوریخواه، لیندسی گراهام هم نوشت: «ممکن است توئیتر حساب مرا بخاطر این موضوع مسدود کند اما من با کمال میل آن را می‌پذیرم: تصمیم شما برای ممنوعیت دائمی استفاده رئیس‌جمهور ترامپ از توئیتر یک اشتباه جدی است. این که آیت‌الله‌ها می‌تواند توئیت کند اما ترامپ نمی‌تواند، در مورد افرادی که توئیتر را اداره می‌کنند حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد.» در همین حال ارزش سهام توییتر ۲ درصد در بورس آمریکا سقوط کرد. نشریه فورچون گزارش داد: یک کارشناس اقتصادی برآورد کرده است که حساب توئیتری دونالد ترامپ برای شرکت توئیتر دو میلیارد دلار ارزش داشته است و امکان دارد با مسدود شدن حساب کاربری ترامپ ، توئیتر یک پنجم ارزش خود را از دست بدهد.
 یک نویسنده آمریکایی نوشت: رئیس‌جمهور ایالات متحده برای همیشه از توییتر «پلتفرم آمریکایی» منع شده است اما حساب‌های تبلیغاتی حزب کمونیست چین مجاز است اطلاعات را بدون محدودیت منتشر کند! فناوری رسانه‌ای در شرف گردبادی است. کمربندتان را ببندید.
ترامپ: نمی‌توانید من را ساکت کنید
 پس از آنکه شبکه اجتماعی توییتر صفحه شخصی ترامپ در این شبکه را برای همیشه مسدود کرد، ترامپ با استفاده از صفحه رسمی ریاست جمهوری آمریکا پیامی را منتشر کرد که توییتر بلافاصله این پیام را حذف کرد. 
ترامپ در این پیام، توییتر را رسانه‌ آزاد ندانسته و اعلام کرد که با چند سایت در حال مذاکره بوده و به زودی خبر بزرگی در این زمینه خواهد داد. ترامپ همچنین درباره احتمال راه‌اندازی پلتفرم خود در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد که نمی‌توانند من را ساکت کنند.
ترامپ در پی جایگزین توئیتر
سایت خبری هیل نوشت: بعد از این که توئیتر، حساب کاربری او را مسدود کرد، از طریق حساب کاربری رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر نوشت او و تیمش به دنبال امکان «ایجاد پلتفورم خودشان در آینده نزدیک هستند.» وی افزود: همان طور که از مدت ها قبل گفته ام، توئیتر بیش از پیش به دنبال منع آزادی بیان است و کارکنان توئیتر با دموکرات ها و چپ افراطی دست به یکی کرده اند تا حساب من را از این رسانه حذف کنند و من و شما، ۷۵ میلیون وطن پرست بزرگ را که به رای داده اید، ساکت کنند. ترامپ گفت: توئیتر یک شرکت خصوصی است اما بدون بخش ۲۳۰ قانون ارتباطات آمریکا، این رسانه دیگر نمی توانست برای مدتی طولانی به فعالیت خود ادامه دهد. رئیس جمهوری آمریکا در مجموعه توئیتی که از صفحه کاربری توئیتر ریاست جمهوری آمریکا منتشر شده است، گفت: پیش‌بینی می کنم این اتفاق (که پلتفورم جدیدی را تشکیل دهم) رخ دهد. ما با طرف های مختلفی درباره این موضوع مذاکره کرده ایم و بزودی این خبر مهم را اعلام می کنیم و به دنبال تاسیس پلتفورم خود در آینده نزدیک هستیم. ساکت نخواهیم نشست.
سخنگوی توئیتر به تارنمای هیل گفته است از تلاش‌های ترامپ برای دور زدن ممنوعیت استفاده از صفحه کاربری اش در توئیتر از طریق حساب ریاست جمهوری یا کاخ سفید جلوگیری خواهد شد!! شرکت فیسبوک نیز پیشتر اعلام کرده دسترسی ترامپ به این رسانه را دستکم تا مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا مسدود می کند و ممکن است این ممنوعیت تمدید شود!                      ادامه  در صفحه ۳

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ -  شماره 4828
جستجو
جستجو
بالای صفحه