عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۱۶۱

جنجال در خط ویژه

گروه اجتماعی کارون: روز گذشته فیلمی در فضای مجازی خبرساز شد که به شدت سوال‌برانگیز و شوکه کننده است؛ سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز وظیفه راهور تنها به دلیل عمل کردن به وظیفه !

به گفته سربازی که فیلم او منتشر شده، یک خودرو به دنبال عبور از خط ویژه در مرکز تهران بوده اما سرباز پلیس مانع می‌شود و خواستار مدارک می شود. به دنبال این اتفاق، درگیری لفظی به وجود می آید و نماینده مجلس مجلس، به صورت سرباز، سیلی می زند!این فیلم که حواشی و واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است، سرانجام مانند بسیاری دیگر از این دست اتفاقات،‌در حالی که چندین شاهد وجود داشته و همگی اذعان بر این درگیری می‌کنند، از سوی نماینده محترم تکذیب می‌شود و وعده بررسی رفتار او در کمیسیون مربوطه داده می‌شود. عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرده اگر گزارشی به دسته هیئت نظارت برسد قطعا آن را بررسی خواهد کرد  اما بنده تاکنون استعلام گرفته‌ام  و هنوز شکایتی به ما واصل نشده است.
اینکه  این همه فیلم و واکنش برای بررسی کافی نیست و حتما باید استعلامی به دست کمیسیون برسد هم جای بسی تامل دارد اما موضوع مهم جریحه‌دار شدن احساسات عمومی است و اینکه مردم می گویند مگر این آقایان نماینده چه گلی در این چند ماه بر سر ما زدند که حالا جوان مردم را (حتی اگر به نظرشان کار درستی هم انجام نداده است) کتک می زنند ؟ چرا یک نماینده مجلس حتی برای چندین ساعت نمی تواند مثل این همه مردم تهران که ساعت های گرانبهای عمرشان در ترافیک هدر می‌شود، دقایقی در ازدحام خودروها صبر کند و با ایجاد حتی کیلومتری ترافیک می‌خواهد از امتیاز نمایندگی‌اش استفاده کند؟ تازه آن هم با این عجله می خواهد به چه کاری برسد؟ برخی از  نمایندگان که در موضوع واگذاری خودروهای دنا به قیمت کارخانه و به صورت اقساطی برای خودشان،‌ از همان ابتدا نشان دادند بیش از آنکه به فکر رفع درد و مشکلات مردم باشند به دنبال امتیازگیری هستند، اما حداقل آبروی سیاسیون را تا  اندازه‌ای نگه دارند. مگر نماینده مجلس (حتی اگر مورد توهین قرار بگیرد) قرار است وسط شلوغ‌ترین خیابان پایتخت مملکت با یک سرباز وظیفه (که در حال انجام وظیفه‌اش است!) دست به یقه شود؟ آن وقت ما از بقیه چه انتظاری داشته باشیم؟ در این میان هر چند مقامات انتظامی،‌خبر از واکنش نسبت به این موضوع و دفاع از سرباز را داده‌اند اما اصل موضوع که همان، نگاه از بالا به پایین است، آن هم در حالی که قبل از پست و مقام به مردم وعده خدمتگزاری داده می‌شود همچنان لاینحل باقی خواهد ماند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۱/۵ -  شماره 4838
جستجو
جستجو
بالای صفحه