عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۲۶۶
ادارات شهرستان‌های قرمز استان با یک سوم نیرو فعال هستند؛

آژیر قرمز مجددا در خوزستان به صدا درآمد

گروه دیار کارون:‌ سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه اکنون روند فوتی در کشور نزولی است، گفت: خیز جدید بیماری کرونا در برخی استان‌ها شروع شده و جای هشدار جدی دارد و بالاترین میزان شیوع بیماری را در استان خوزستان داریم که نیازمند مراقبت جدی است.

علیرضا رئیسی درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ و مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در استان خوزستان متاسفانه ۹ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و این آژیر قرمز در خوزستان به صدا در آمده و حتما نیازمند مراقبت است.وی ادامه داد: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، کارون، هویزه، شادگان و شوشتر روند افزایشی بیماری را دارند. این شهرها در سطح کشور وضعیت قرمز دارند و باید پروتکل‌های بهداشتی سخت گیرانه را رعایت کنند تا این خیز بیماری را کنترل کنیم.
وضعیت ۱۰ شهرخوزستان از نظر کرونا قرمز شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: شهرستان‌های دشت آزادگان و خرمشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند که به این ترتیب تعداد شهرهای با وضعیت حاد شیوع دراستان به ۱۰ شهر رسیده است.
فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: با تداوم روند صعودی شیوع کرونا در خوزستان، این شهرستان‌ها نیز در وضعیت قرمز و هشدار قرار گرفتند که این شرایط بسیار نگران کننده است.
وی با بیان اینکه خطر ویروس بسیار جدی است و هیچ نقطه کم خطری در استان وجود ندارد افزود: باید با هوشیاری و توجه به توصیه‌ها، روند روبه افزایش ابتلا به کرونا را کنترل کنیم لذا انتظار داریم مردم دید و بازدیدها، دورهمی‌ها و ترددهای درون شهری را کاهش دهند تا بتوان شیوع این بیماری را مهار کرد. متاسفانه آمار مراجعین به بیمارستان‌ها در حال افزایش است و همین امر موجب شده در بیمارستان‌های گلستان، امیرالمومنین و سینا اهواز نیز شاهد پذیرش بیماران کرونایی باشیم.
در حال حاضر ۱۰ شهر استان در حالت قرمز، چهار شهر نارنجی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.
اخبار بیمارستان‌های اهواز نگران‌کننده است
 رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به وضعیت قرمز اهواز و هشت شهر دیگر، خواستار اتخاذ تصمیم‌های قاطعانه و سریع و سختگیرانه از سوی ستاد مدیریت کرونا برای برقراری محدودیت‌ها در استان شد.سید کریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه اخبار نگران‌کننده‌ای از بیمارستان‌های اهواز و حدود هشت شهرستان دیگر داریم. جمعه شب در یک بازدید میدانی در سطح شهر اهواز مشاهده کردیم که پارک‌ها و رستوران‌ها پذیرای شهروندان هستند و حضور مردم با عدم رعایت فاصله‌گذاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مشهود است. این وضعیت شاید ناشی از این باشد که مردم در مقطعی، اطمینان خاطری پیدا کردند و رعایت دستورهای بهداشتی کمتر شد. متاسفانه کرونا نیز ویروسی است که بسیار خبیثانه و ناجوانمردانه عمل می‌کند و ناگهانی آمار را بالا می‌برد. متاسفانه در حال حاضر اهواز و هشت شهر دیگر خوزستان در این وضعیت هستند و البته شروع افزایش شیوع در برخی شهرهای خوزستان بود که باعث شد این وضعیت به شهرهای دیگر نیز منتقل شود.وی افزود: اکنون ۹ شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند و متاسفانه شیب صعودی بدی در ابتلا شاهد هستیم. این وضعیت، آمادگی کامل کادر بهداشتی و درمان و نیز آمادگی مدیران برای اعلام هشدار در این شهرستان‌ها را طلب می‌کند.وی گفت: متاسفانه در حال حاضر در سطح شهرها برگزاری مراسم‌ عزاداری و عروسی‌ را بدون محدودیت مشاهده می‌کنیم و اگر محدودیتی نیز اعلام شود، از سوی مردم رعایت نمی‌شود.
حسینی افزود: از بابت کمبود تخت‌های بیمارستانی در خوزستان نگرانیم و نگران هستیم که دانشگاه‌های علوم پزشکی نتوانند جوابگوی این حجم از بیماران باشند.وی بیان کرد: کرونا ویروسی است که بسیار خبیثانه و ناجوانمردانه عمل می‌کند و ناگهانی آمار را بالا می‌برد. متاسفانه در حال حاضر اهواز و هشت شهر دیگر خوزستان در این وضعیت هستند و البته شروع افزایش شیوع در برخی شهرهای خوزستان بود که باعث شد این وضعیت به شهرهای دیگر نیز منتقل شود.وی تصریح کرد: تنها خواهش و درخواستی که از مردم داریم این است که پروتکل‌ها و دستورهای بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و به مدیران تصمیم‌گیر در حوزه برقراری محدودیت‌ها نیز این هشدار را می‌دهیم که هر چه سریع‌تر در خصوص اقداماتی که برای ایجاد محدودیت لازم است، اقدام کنند.
ادارات شهرستان‌های قرمز با یک سوم نیرو فعال هستند
 سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: با این روندِ وضعیت خوزستان، مردم باید منتظر روزهای ناگواری باشند.رضا نجاتی با اشاره به روند افزایشی بیماری در استان اظهار کرد: شرایط شیوع کرونا در خوزستان خوب نیست و از این روند نگران هستیم.با این روندِ وضعیت خوزستان، مردم باید منتظر روزهای ناگواری باشند.وی با تاکید بر لزوم خودداری از حضور در بازارها و اماکن شلوغ، گفت: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و کرونا را جدی بگیرند تا در روزهای پایان سال با خبرهای ناگوار مواجه نشوند.نجاتی در خصوص احتمال قرنطینه سراسری خوزستان، تصریح کرد: تصمیمات به شرایط استان بستگی دارد؛ هر چه شرایط بدتر شود، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها افزایش می‌یابد.وی گفت: در شهرهای قرمز و نارنجی ادارات با یک سوم نیرو فعال خواهند بود.وی اظهار کرد: درحال حاضر اهواز، کارون، ماهشهر، شادگان، آبادان، شوشتر، دزفول، دشت آزادگان و هویزه در وضعیت قرمز، رامهرمز، شوش، امیدیه، مسجدسلیمان و خرمشهر در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی شهرهای استان زرد هستند.وی افزود: در شهرهای نارنجی و قرمز یک‌سوم و در شهرهای زرد دوسوم کارکنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت‌ها در محل کار و مابقی به‌صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند که این مصوبه شامل همه ادارات بجز ادارات و سازمان‌های ضروری است.در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه یک، نارنجی مشاغل گروه یک و دو، در شهرهای زرد مشاغل گروه یک و دو اجازه فعالیت دارند.وی ادامه داد: همچنین تردد از ساعت ۲۱ تا سه بامداد در تمام شهرهای خوزستان ممنوع و تردد خودروهای با پلاک غیربومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است که در صورت مشاهده ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
 نجاتی تصریح کرد: ساعت فعالیت ادارات در اهواز ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و در دیگر شهرهای استان ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.آرامستان‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند، داده نخواهد شد. این مصوبات برای همه ادارات و بخش ستادی شرکت‌ها در همه شهرستان‌ها لازم‌الاجرا است و در غیر این صورت با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.او افزود: در شهر‌های نارنجی و قرمز یک‌سوم و در شهر‌های زرد دوسوم کارکنان ادارات و نیرو‌های ستادی شرکت‌ها در محل کار حضور می‌یابند و بقیه به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است.نجاتی بیان داشت: در شهر‌های قرمز تنها مشاغل گروه یک، در شهر‌های نارنجی مشاغل گروه یک و ۲ و در شهر‌های زرد مشاغل گروه یک، ۲ و ۳ اجازه فعالیت دارند و تردد نیز از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در تمام شهر‌های خوزستان ممنوع بوده و تردد خودرو‌های با پلاک غیربومی در شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع است و در صورت مشاهده، ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.مدارس و دانشگاه‌ها در شهر‌های قرمز تعطیل و فعالیت به صورت مجازی خواهد بود و ساعت فعالیت ادارات در اهواز ۸ و ۳۰ تا ۱۳ و ۳۰ و در دیگر شهر‌های استان ۸ و ۳۰ تا ۱۴ و ۳۰ خواهد بود و اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند، داده نخواهد شد.
اعمال محدودیت‌های جدید در ماهشهر
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، ضمن اعلام قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز، گفت: عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، سهل‌انگار و شرکت در تجمعات و حتی برداشتن برخی از محدودیت‌ها، سبب بالا رفتن شیوع و انتقال این ویروس شده است.
محمد شنبدی ضمن تایید خبر قرار گرفتن بندر ماهشهر در وضعیت قرمز و پُرخطر، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ۸ شهر استان را در وضعیت قرمز و پر خطر اعلام کرد که شهرستان ماهشهر نیز، ازجمله این شهرها به شمار می‌آید.وی با بیان محدودیت‌های در نظر گرفته شده،  گفت: امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، تصمیم‌های تازه‌ای به منظور اعمال محدودیت‌ها اتخاذ و اعلام خواهد شد. متاسفانه عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، سهل‌انگار در برپایی مراسم‌های عروسی، تجمعات و عزاداری و همچنین انجام سفرهای غیر ضروری، سبب بالا رفتن شیوع و انتقال این ویروس شد.شکستن برخی محدودیت‌ها، بازگشایی برخی از مراکز آموزشی، تالارهای پذیرایی نیز، ازجمله عوامل تاثیر‌گذار در شیوع این بیماری بود. شنبدی با اشاره به حوزه اختیارهای ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان، تصریح کرد: اعمال محدودیت و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه اختیار ستاد شهرستان‌ها نیست بلکه برعهده استان و وزارت خواهد بود و بر اساس رنگ وضعیت تصمیم بر بازگشایی، تعطیلی و یا به طور کلی اعمال محدودیت‌ها می‌کنند.وی افزود: روند پذیرش بیمارستان‌های شهرستان، حالت صعودی به خود گرفته و تعداد بیماران بستری شده هم رو به افزایش است.وی با انتقاد از برخی رسانه‌های محلی و فضای مجازی عنوان کرد:  متاسفانه برخی‌ها با نادیده گرفتن فشارها و زحمات کادر درمان،  اقدام به نشر پیام‌هایی می‌کنند که هیچ‌گونه پایه و اساسی ندارد  و  باعث شایعه پراکنی، ایجاد استرس و نگرانی در بین مردم و همچنین دلسردی کادر درمان می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۱/۲۶ -  شماره 4854
جستجو
جستجو
بالای صفحه