عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۲۸۳

این ویروس جهش یافته

رویا خسروی

در روزهایی که مسئولان خبر از شیوع دوباره ویروس کرونا،‌آن هم از نوع جهش‌یافته و خطرناکتر آن،‌  در موج چهارم می‌دهند و عادی انگاری و بی خیالی مردم را علت اصلی افزایش مرگ و میرها می‌دانند،‌ بسیاری از کارشناسان و مردم کم‌کاری‌های دولت و مسئولان در تهیه وتوزیع کافی واکسن کرونا را از عوامل اصلی بحران می‌دانند و در حالی که هیچ گونه حمایتی از مشاغل برای این روزها در نظر گرفته نشده،‌ در خواست از مردم برای در خانه ماندن، پاردوکسی عجیب برایشان ایجاد شده است.
افزایش موارد ابتلا و بستری به بیماری در استان خوزستان بسیار نگران کننده است و بر طبق آمار رسمی ‌وضعیت خوزستان از سایر استان‌ها خطرناک‌تر است و شهرهای استان قرمزپوش ده‌اند.تنها در طول ۲۴ ساعت، ۸۳ بیمار جان خود را از دست دادند تا مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۲۸ نفر رسید. در واقع تا کنون حدود ۶۰ هزار نفر از هموطنانمان را بر طبق آمار رسمی (آمار تایید نشده طبق آنچه خود مسدولان اعلام کرده‌اند،‌ مطمئنا بسیار بیشتر از این ارقام است) از دست داده‌ایم.
نمکی، ‌وزیر بهداشت که این روزها انتقادات فراوانی به عملکردش در این وزارتخانه وارد است هم با تایید اینکه مردم در شرایط فعلی، مشکل اقتصادی دارند، می‌گوید: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور بدتر از طولانی شدن اپیدمی نیست، در اپیدمی بزرگ‌ترین رسالت ما کوتاه کردن زمان آن است. او اما نمی‌گوید برای این کوتاه کردن این زمان، ‌چه سیاستیاز سوی دولت و وزارت بهداشت اعمال خواهد شد. البته پیش از این با اجرای منع تردد خودروها در ساعت ۲۱،‌ مشکل ترافیک را که هر ساله در بهمن و اسفند ماه به اوج خود می‌رسد،‌ بسیاری از مردم را بیشتر از همیشه آزار می دهد،‌اینکه هر شب برای مسیری کوتاه در ساعت‌ها در ترافیک بمانی به این دلیل که همه می‌خواهند هر چه زودتر به مقصد برسند که جریمه نشوند.

 به جز این،‌منع ورور و خروج پلاک‌های غیربومی در بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها در حال اجراست اما گویی این قانون هم نتوانسته ازشدت شیوع ویروس کم کند. نشانه های اولیه شیوع موج جدید کرونا در کشور در حال آشکار شدن هستند؛ و شهرهای آبی کم کم دارند به زرد و نارنجی و قرمز تغیبر وضعیت می دهند، امیدواریم مسئولان با رفع مسئولیت از خود و انداختن تمام تقصیرها بر گردن مردم نخواهند از زیر بار این موضوع شانه خالی کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ -  شماره 4856
جستجو
جستجو
بالای صفحه