عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۰۳۰۶
وزیر کشور اعلام کرد:‌ مرز خوزستان با عراق بسته شد

تردد به خوزستان و مسافرت بین شهری در استان ممنوع شد

وزیر کشور اعلام کرد: مقرر شد مرز‌های ایران و عراق در خوزستان با همکاری همه دستگاه‌ها مسدود شود.

رحمانی فضلی روز  گذشته در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کرد: در زمینه محدودیت تردد‌های درون و بیرون شهری و ممنوعیت سفر به خوزستان مقرر شد همه دستگاه‌ها با جدیت همکاری کنند. وی اضافه کرد: قرار است دادستانی اعمال قانون توسط ناجا را با جدیت پیگیری کند و همچنین علما و شیوخ استان خوزستان و رسانه‌ها تلاش کنند، با ایجاد جریان آگاهی بخشی، فضای اجتماعی را آماده کنند تا مردم بیش از این پروتکل‌ها را رعایت کنند.رحمانی فضلی با بیان اینکه ما مرز  عراق را مسدود کردیم، گفت: امیدواریم با همکاری مردم مشکل استان خوزستان به‌زودی حل شود تا نوروز خوبی در پیش‌رو داشته باشیم. مقرر شد مرز‌های ایران و عراق در خوزستان با همکاری همه دستگاه ها مسدود شود.
وی با اشاره به اینکه قانون تردد‌های ساعت ۹ شب تا ۳ صبح همچنان برقرار است، عنوان کرد: تجمعات هم در این زمینه به ویژه در حوزه‌هایی که تجمع اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و دیگر وسایل نقلیه است با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. وزیر کشور با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعات خرید‌های نوروزی است، اظهارداشت: با توجه به امکان تجمعات در این خصوص مقرر شد، امسال نمایشگاه بهاره برگزار نشود و فروش‌های فوق العاده را اصناف و اتحادیه‌ها با نظارت کامل پیگیری کنند و از همه صنوف تقاضا داریم که حتما مراعات کنند.
۱۱ شهر قرمز کرونایی است که همگی در استان خوزستان قرار دارند
همچنین سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز گفت : طبق آخرین آمار ۱۱ شهر قرمز کرونایی است که همگی در استان خوزستان هستند.  علیرضا رئیسی افزود: آبادان، اهوار، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه از جمله شهر‌های قرمز هستند.وی گفت: شواهدی از گردش شتابان بیماری در عراق وجود دارد و استان‌های غربی و مرزی کشور باید بیشتر مراقب باشند و در مرز‌ها باید اقدامات سخت گیرانه اتخاذ شود.
وی با اشاره به افزایش بیماری در خوزستان و شناسایی ویروس جهش یافته در استان، گفت: سرعت انتشار ویروس در خوزستان بسیار بالاست و شیب تندی دارد و باید دقت کرد که شیوه نامه‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.وی گفت: از اطفال و سالمندان مراقبت ویژه شود، چون آن‌ها اسیب پذیر هستند، افراد بالای ۶۰ و ۶۵ سال از خانه بیرون نیایند، اگر آمدند در جمع حضور پیدا نکنند، جوان‌تر‌ها اگر به دیدار پدر‌بزرگ مادر بزرگ می‌روند با ماسک و در زمان کوتاه باشد.
گفتنی است روز جمعه اعلام شد یک نوزاد یک ساله و یک کودک ۹ ساله در خوزستان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

 

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۱۲/۳ -  شماره 4859
جستجو
جستجو
بالای صفحه