عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۱۶۵

عذر بدتر از گناه

رویا خسروی

آمارها نشان می‌دهد افزایش قیمت خوراکی و خدمات بی وقفه ادامه دارد و هر چه امید داشتیم با حضور رئیسی در پاستور، شاید اندكی از بار مشكلات معیشتی كمتر شود،‌ هنوز این اتفاق رخ نداده و برعكس به صورت روزانه همه كالاها گران و گران‌تر می‌شود. قیمت لبنیات تنها در همین روزهایی كه دولت عوض شده است دو بار افزایش شدید داشته است، تا جایی كه كم كم نان و پنیر هم به رویایی برای بسیاری از  اقشار بدل خواهد شد. 
 در زمان انتخابات ریاست جمهوری هر کاندیدایی درصدد انتقاد از عملکرد دولت وقت بر می آید و چنان شعار از پایان شب سیه می دهد که گویی وضعیت زندگی مردم با آمدن آنان بر وفق مراد می شود، این مصداق وضعیت چندماه اخیر ماست.
 تا شد و توانستند روحانی و عملکردش را تخریب کردند و قرار بود در هفته های نخست قیمت بسیاری از کالاها و موادغذایی کاهش یابد اما نه تنها کاهش نیافت و ثابت نماند که حتی افزایش چشمگیر و محسوسی داشتند،  رشد بدون وقفه قیمت بسیاری از اقلام مواد غذایی، تامین آن ها را برای خانواده‌ها هر روز سخت‌تر و سخت تر می‌کند.وضع به گونه ای شده که حالا فروشندگان هم ناچارند به دلیل کاهش فروش محصولاتشان، دفتر نسیه و قسطی روی میز خود داشته باشند، به اعتقاد آنان که البته بیراه هم‌ نیست موادغذایی را هم خودشان گران‌ تحویل می گیرند و ناچارا باید مبلغی برای ارائه به خریدار به آن افزود از این روست که به دلیل کاهش زیاد فروش، باید کالا و موادغذایی را نسیه یا قسطی به مردم بدهند.اگرچه این اتفاقات نامیمون در حالیست که این روزها دیگر عموم مردم به سمت کالاها و موادغذایی با کیفیت کمتر و ارزانتر می روند. کرونا هم قاتل زنجیره ای قشر کم‌برخوردار جامعه شده است. کرونایی که برای مغلوب شدن، باید میزبانی با سیستم دفاعی قوی داشته باشد اما گرانی هایی که این روزها بیشتر از هر زمانی دیگری شده است اجازه نمی دهد تا سیستم دفاعی درستی داشته باشیم، اگرچه سیستم‌جایگزین کردن میوه ها و غذاها هم که از طرف برخی به اصطلاح کارشناس حوزه مرتبط، در رسانه ملی تجویز می شود، کارساز نبوده و نخواهد بود. تلاطم  قیمت‌ها بازار در ماه‌های اخیر به ویژه در اوج‌گیری شیوع کرونا،  رفته رفته  بسیاری از كالاهای ضروری را كه اتفاقا در این بحران كرونا برای حفظ سلامتی ضروری است از سبد مصرف مردم و اقشار ضعیف حذف كرده است.افزایش بی‌رویه و چند باره قیمت مرغ که از اقلام غذایی اصلی مردم به ویژه قشر‌های ضعیف محسوب می‌شود، نارضایتی  مردم را به همراه داشته است. افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بویژه در برخی کالا‌های اساسی می‌تواند در کنار مشکلات اقتصادی و معیشتی برای خانواده‌ها به چالش‌های روحی و روانی بیشتر مردم منجر شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۶/۱۵ -  شماره 4980
جستجو
جستجو
بالای صفحه