عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۱۷۱
احمد مسعود «فرمانده جبهه مقاومت ملی»: ارتش پاکستان با ما می‌جنگند نه طالبان

قتل‌عام در پنجشیر توسط پاکستان

گروه بین‌الملل: پس از دو هفته قطعی کامل برق ، اینترنت، و ... یکشنبه‌شب یک جنایت بزرگ جنگی در پنجشیر رخ داد و نیروهای کماندوی پاکستان، تروریست‌های القاعده، طالبان و داعش که به صورت مشترک و در قالب چندین لشکر وارد پنجشیر شده‌اند دست به کشتار وسیع مردان تاجیک (فارس‌زبان) و ازبک‌ها (ترک‌زبان) زده و مناطق شهری این ولایت را به اشغال خود در آوردند.

گزارش‌ها حاکی است زنان در کوه‌ها فرار کرده اما تروریست‌‌ها به دنبال دسترسی به آنها (به عنوان غنیمت جنگی) هستند. گفتنی اینکه، عصر روزیکشنبه یک فرمانده طالبان (پشتون) در یک برنامه تلویزیونی افغانستان رسما اعلام کرد تمام تاجیک‌ها و فارس‌ها کافرند و باید کشته شوند! تمام کشتاریکشنبه‌شب، توسط کماندوهای پاکستانی با فرماندهی شخص ژنرال فیض حمید، رئیس آی‌اس‌آی پاکستان که از سه شب پیش در کابل مستقر شده انجام می‌شود. هرات تایمز نوشت: دو منبع در جبهه مقاومت می‌گویند در نبرد اخیر پنجشیر نیروهای ویژه پاکستانی که با اراضی پنجشیر آشنا هستند و نقشه این منطقه را دارند، به سنگرهای نیروهای مقاومت از هوا هجوم آوردند ‏عملیات پنجشیر در حالی اجرا می‌شود که ژنرال فیض حمید، رئیس آی‌اس‌آی پاکستان (سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان) که از سه شب پیش در کابل مستقر شده و فرماندهی جنگ علیه تاجیک‌ها، هزاره‌ها و ازبک‌ها را مستقیما به دست گرفته است! یک فعال رسانه‌ای افغانستانی در توییتی نوشت: «پهپادهای پاکستانی به کمک مزدوران طالبان آمده‌اند و به سنگرهای پنجشیر که گفته می‌شود توسط نیروهای سرویس امنیتی پاکستان که به جغرافیای پنجشیر آشنا هستند حمله می‌کنند. اینک پاکستان دیگر خود به طور علنی وارد کارزار جنگ پنجشیر شده است.» بعد از حملات پی‌درپی پهپادهای ارتش پاکستان و هجوم کماندوهای آنها که موازنه جنگ  در پنجشیر را به نفع طالبان تغییر داد، دست کم ۲۱ هلیکوپتر و جنگنده ارتش پاکستان وظیفه انتقال و جابه‌جایی سریع نیروها، فرمانده‌هان و مقامات طالبان را در مناطق مختلف دره پنجشیر اجرا می‌کند. ضیا آریانژاد، نماینده سمنگان گفت: پنجشیر توسط پهپادهای نیروهای هوایی پاکستان با استفاده از بمب‌های هوشمند بمباران شد. دو منبع در جبهه مقاومت هم به افغانستان اینترنشنال گفتند که نیروهای ویژه ارتش پاکستان سنگرهای نیروهای مقاومت در پنجشیر را مورد هدف حملات هوایی قرار دادند. یک سرباز آمریکایی هم در توییتر نوشت که پاکستان با پهپاد به ارتفاعات پنجشیر حمله کرده و از تمام ظرفیت خود برای نفوذ و شکست پنجشیر استفاده کرده است.
طالبان چهره واقعی خود را نشان داد 
فرمانده جبهه مقاومت ملی گفت: تنها طالبان با ما نمی‌جنگند بلکه ارتش پاکستان و ISI آنها را رهبری می‌کنند. طالبان آنقدر قوی نیستند که با ما رقابت کنند بلکه ارتش پاکستان با آنها همکاری می‌کند. احمد مسعود گفت: طالبان بر خلاف تصمیم عالمان دین پس از اعلامیه جبهه پنجشیر با تمام قوا حمله کردند و چهره واقعی خود را نشان دادند که هیچی اعتقادی به دین و تصمیم علما و همچنین اتحاد ندارند.پس از ادعای طالبان مبنی بر سقوط پنجشیر، احمد مسعود رهبر جبهه پنجشیر در یک پیام صوتی از مردم افغانستان خواست علیه طالبان قیام کنند.وی در این پیام گفت: ما با استقبال از اعلامیه علمای دین، از طالبان خواسته بودیم جنگ را متوقف کنند و اختلافات از راه گفتگو حل شود. احمد مسعود خاطر نشان کرد: اما طالبان بر خلاف تصمیم عالمان دین پس از اعلامیه جبهه پنجشیر با تمام قوا حمله کردند و چهره واقعی خود را نشان دادند که هیچ اعتقادی به دین و تصمیم علما و همچنین اتحاد ندارند. وی در ادامه با بیان اینکه طالبان تغییر نکرده، تاکید کرد: جامعه جهانی و کشور‌های همسایه در قبال جنایتی که در افغانستان راه افتاده، سکوت نکنند و چشم مردم افغانستان به رفتار آنان دوخته شده است.رهبر جبهه پنجشیر در ادامه گفت که نیرو‌های وی در نقاط مختلف این ولایت حضور داشته و به جنگ علیه طالبان ادامه خواهند داد.وی تاکید کرد که به زودی سخنگوی جدید برای جبهه پنجشیر اعلام خواهد شد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان از سقوط کامل پنجشیر خبر داد.طالبان در بیانیه‌ای در سایت رسمی خود نوشت: با آخرین تلاش‌ها برای امنیت کامل در کشور نیز نتیجه داده و ولایت پنجشیر تحت کنترل کامل طالبان قرار گرفته است.به گفته طالبان، برخی از رهبران جبهه پنجشیر شکست خورده و مابقی از منطقه متواری شدند.  
 شهادت سخنگو و چند فرمانده جبهه مقاومت افغانستان 
فهیم دشتی سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر و از یاران احمد مسعود در نبرد با طالبان به شهادت رسید. وی خواهر زاده دکتر عبدالله عبدالله بود. 
دشتی بیست و یک سال پیش هنگام حمله انتحاری دو تروریست طالبانی عرب (تحت پوشش خبرنگار و عکاس) به احمد شاه مسعود در خواجه بهاوالدین تخار نیز زخم برداشته بود.
 ژنرال عبدالودود «دستیار قهرمان ملی» نیز به همراه فهيم دشتي، سخنگوی مقاومت پنجشیر در منطقه «دشتک» پنجشیر توسط تروریست‌های طالبان به شهادت رسید. همچنین گل‌حیدر خان و منیب امیری، از دیگر فرماندهان مقاومت مردمی پنجشیر، هم توسط تروریست‌های طالبان در مرکز پنجشیر به شهادت رسیدند.
بایدن همه دستاوردهای آمریکا را در افغانستان از بین برد
 مایک مک‌کال، عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ما در حال بازگشت به شرایط پیش از ۱۱ سپتامبر اما بدتر هستیم. ​​​​​​​ مایک مک‌کال در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز که ارگان محافظه‌کاران آمریکا محسوب می‌شود، از نحوه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان انتقاد و دولت بایدن را به ایجاد این وضعیت، متهم کرد. وی در پاسخ به این سئوال که باتوجه به تسلط طالبان بر افغانستان، آیا راهی برای همکاری با آنها وجود دارد، افزود: این دولت(بایدن) هشدارهای ارزیابی اطلاعات اطلاعاتی را نادیده گرفت و ژنرال‌های عالی‌رتبه ما را زیر پا گذاشت، اکنون خود را در این وضعیت بسیار متزلزل و خطرناک می‌بینیم، جایی که طالبان در حال حاضر شرایطی را به ما دیکته می‌کند. این عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: در شرایطی هستیم که آنها تعیین شرایط استراتژی خروج ما و اینکه آیا آمریکایی‌ها می‌توانند بروند یا نه را به ما دیکته می‌کنند. خود آقای پوتین به چشمان رئیس‌جمهوری ما در نشست عالی‌رتبه خیره شد و گفت شما نمی‌توانید قابلیت‌های اطلاعاتی، نظارت و شناسایی را در منطقه بسازید. مک‌کال اضافه کرد: مشکل اینجا که ما محو و تاریک شده‌ایم. وقتی بگرام سقوط کرد، وقتی ما آن را به شرکای افغان که اکنون در دست طالبان است با تمام پول و اسلحه تسلیم کردیم، وقتی سفارت ما سقوط کرد، ما محو شدیم. ما در آن کشور، چشم و گوش نداریم و نمی‌توانیم روسیه، چین و ایران را رصد کنیم. این یک تهدید بزرگ امنیت ملی است. وی اظهار کرد: من ماه‌ها پیش از آنکه آمریکایی‌ها از افغانستان خارج شوند، هشدار دادم که ساختار لازم برای آی اس آر ( اطلاعات، نظارت و شناسایی) را ایجاد کنند که اکنون آن را نداریم. اکنون ما در این شرایط ناامید کننده از آنجا خارج شدیم. یک سیاست خارجی بسیار بد از گفت‌وگو با طالبان داریم که همیشه برای انجام آن مردد بودم. عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به سرمایه‌های مسدود شده افغانستان در آمریکا هم اشاره کرد و گفت: این تنها ابزار باقی‌مانده برای ما است چرا که ما هیچ نیروی نظامی و توانایی اطلاعاتی در آنجا نداریم. 
مک‌کال درباره اظهارات بایدن مبنی بر اینکه مبارزه با تروریسم در خارج ازافغانستان انجام شدنی است که نشانه آن حمله هفته گذشته به داعش بوده است و همچنین ارزیابی خود را برای تداوم مبارزه با تروریسم با توجه به تسلط کامل طالبان بر افغانستان، گفت: این قابلیت مبارزه با تروریسم در خارج از افغانستان، بسیار اغراق آمیز است زیرا ما چیزی در نزدیکی افغانستان نداریم. این کشوری محصور در خشکی است که دشمنان ما اعم از روسیه، چین و ایران آن را احاطه کرده اند که اکنون با این سیاست خارجی جسور شده‌اند.
گراهام: در آینده، سربازان آمریکایی دوباره به افغانستان بر خواهند گشت
سناتور جمهوری‌خواه لیندسی گراهام هم گفت: ما مجددا به افغانستان بازخواهیم گشت همانطور که به عراق و سوریه بازگشتیم. لیندسی گراهام در مصاحبه‌ای با بی.بی.سی گفت: سربازان آمریکایی به رغم خروج نظامی پرآشوب اخیر آمریکا از افغانستان که تا ۳۰ اوت تکمیل شد، مجددا به این کشور بازخواهند گشت. وی اظهار کرد: ما مجددا به افغانستان بازخواهیم گشت همانطور که به عراق و سوریه بازگشتیم. گراهام در پاسخ به سئوال مجری این شبکه در خصوص اعتقادش به این که واشنگتن مجددا میل به بازگشت به افغانستان فعلی تحت کنترل دوفاکتوی طالبان خواهد داشت گفت که آمریکا انتخاب دیگری نخواهد داشت. ما مجبور خواهیم شد زیرا تهدید تروریستی بسیار بزرگ خواهد بود. افغانستان می‌تواند تبدیل به کانونی برای  رفتار رادیکال اسلامی  و همچنین پناهگاهی امن برای تروریست‌های القاعده شود. به گفته گراهام، آمریکا دقیقا به دلیل نگرانی‌های مربوط به ظهور عناصر تروریستی به عراق که هم اکنون در آن  ۵۰۰۰ سرباز  مستقر هستند بازگشت.  گراهام افزود که آمریکا گزینه‌های کمی در خصوص رسیدگی به وضعیت کنونی در افغانستان دارد. این راه حل من است: به مقاومت در پنجشیر کمک کنید، طالبان نخواهند توانست بر افغانستان حکومت کنند، آنها منفور مردم افغانستان هستند. در گذر زمان با مشاهده ظهور مقاومت چه اتفاقی می‌افتد؟ داعش بعد از آنکه کل این کشور بزرگ تحت کنترل طالبان در سال آینده میلادی ترک برداشته و یک طوفان مناسب برای حمله به منافع غربی‌ها را به راه بیندازد، می‌آید. این سناتور جمهوریخواه اظهار کرد که در پاسخ آمریکا یا رویکردش این خواهد بود که  این دیگر مشکل من نیست  یا رویکردش این است که "ضربه بزنید قبل از آنکه آنها به شما ضربه بزنند. 
بنویسیم پاکستان،  بخوانیم «ناپاکِ‌ستان»!
خبر این بود: ‏گزارش‌های رسیده حاکی از این است که نیروی هوایی پاکستان با استفاده از پهپاد برخی از مناطق را در پنجشیر افغانستان بمباران کرده است. ضیا آریانژاد نماینده سمنگان در پارلمان افغانستان با تایید این خبر گفت نیروی هوایی پاکستان از بمب‌های هوشمند برای حمله به پنجشیر استفاده کرده است.  واکنش کاربران در این خصوص را بخوانید:  جواد حیدریان نوشت: ‏PakistanIsBombing Panjshir# این هشتگ را دوستان افغانستانی پیشنهاد  داده‌اند که استفاده  و ترند شود در واکنش به دخالت آشکار دولت پاکستان درقتل‌عام مردم پنجشیر و همدستی با تروریست‌های طالبان، القاعده و داعش. هوشمند نوشت: طالبان چند روز همه‌جانبه حمله کرد و نتونست پنجشیر رو بگیره. حالا گویا با کمک ارتش پاکستان داره حمله زمینی و هوایی می‌کنه. من آدم حماسه‌سرایی برای پنجشیر و نیروهای مقاومت نیستم اما جدا تا همین الان هم کار بزرگی کردند. صحرا کریمی، فیلمساز افغان نوشت: طیاره‌های بی‌سرنشین پاکستانی‌ها به کمک طالبان برای حمله به دره پنجشیر شتافته‌اند! الهی سر به نیست و نابود شوی پاکستان. میرا قربانی‌فر: ‏درصورت تایید خبرها درباره بمباران پنجشیر توسط پاکستان ، شرمساری ابدی آن چه رخ داد، برای ابد روی دوش این کشورباقی می‌ماند. روی دوش این کشور وجهان بی‌تفاوتی که ایستاد و تماشا کرد چطور پنجشیر و مردمش هدف قتل‌عام سیستماتیک شدندواین دره چطور به خون کشیده شد. میثاق نوشت: ‏پاکستان داره از زمین و هوا به پنجشیر حمله می‌کنه چون اگر پنجشیر دوام می‌آورد، این سئوال بلند‌تر از قبل مطرح می‌شد که: چطور طالبانی که از فتح یک منطقه کوچک عاجزه، تونست در عرض چند روز کل افغانستان رو قبضه کنه؟ همه دنیا دست به یکی کرده‌ن که خاک بریزند روی فضاحتی که بار آورده‌ند. پیتپیتاک نوشت: ‏پاکستان سال‌هاست محل اَمنِ تربیت، تجهیز و اختفای انواع گروه‌های تروریستی هست. از جمله کشورهای دارای بمب اتم هم هست. الان هم با تجهیزات سنگین و هوشمند در حمایت از طالبان مشغول بمباران پنجشیر و مقاومت مردم افغانستان هست.
«ملاحسن آخوند»  رئیس دولت تروریست‌ها می‌شود!
گروه تروریستی طالبان می‌گوید تمام تدابیر لازم برای اعلام دولت در روز دوشنبه انجام شده بود اما بنا به برخی دلایل اجتناب ناپذیر تشکیل دولت به تعویق افتاد. به گفته آنها دولت جدید احتمالا چهارشنبه اعلام می‌شود یا برای چند روز دیگر به تعویق می‌افتد. یک رهبر ارشد طالبان به پایگاه د نیوز گفت که هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه شخصا به  ملا محمد حسن آخوند به عنوان رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر یا رئیس کشور جدید افغانستان پیشنهاد داده است. ملا برادر آخوند و ملا عبدالسلام به عنوان معاونان او کار خواهند کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۶/۱۶ -  شماره 4981
جستجو
جستجو
بالای صفحه