عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۱۸۷
درگذشت سه دانشجوی علوم پزشکی در یک روز!

وزیر بهداشت: منتظر باران واکسن بودیم، سیل آمد

وزیر بهداشت گفت: در شرایطی که به دنبال باران واکسن کرونا بودیم، اما سیل واکسن جاری شد.

بهرام عین‌اللهی افزود:  در شرایطی که دولت را تحویل گرفتیم که اصلاً واکسن کرونا نداشتیم و میزان ذخیره واکسن ما صفر بود که به لطف الهی با ورود آقای رئیس‌جمهور و سایر اعضای کابینه از جایی که فکر نمی‌کردیم خداوند نعمت‌های خود را رساند.  در شرایطی که به دنبال باران واکسن کرونا بودیم، اما سیل واکسن جاری شد و فقط ظرف چند روز ۱۵ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود. بنابراین از نظر واکسیناسیون بهترین وضعیت را داریم و هیچ نگرانی و کمبودی هم در این حوزه احساس نمی‌کنیم. وی  با بیان اینکه تاکنون ۳۲ میلیون دوز واکسن کرونا به هموطنان تزریق کرده‌ایم، گفت:  همچنین تا پایان شهریورماه ۵۰ میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور می‌شود که می‌تواند واکسیناسیون را به سطح مطلوبی برساند.
فایزرهای موجود در بازار تقلبی هستند
 رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد که تاکنون هیچ واردات واکسن فایزر به ایران نداشته‌ایم و آنچه به اسم فایزر فروخته می‌شود تقلبی است. محمدرضا شانه‌ساز درباره ادعای وجود واکسن کرونای فایزر در بازار ایران، گفت: ما به همه منابع معتبر واکسن از جمله فایزر اروپا که برای شرکت بایون‌تک است، معرفی‌نامه و مجوز برای واردات داده‌ایم؛ با این حال، این‌که اعلام می‌کنند در بازار ناصرخسرو فایزر وجود دارد، واقعاً درست نیست.
درگذشت سه دانشجوی علوم پزشکی در یک روز!
 شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت از درگذشت ۳ دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی از دانشگاه‌های اهواز، تهران و رفسنجان در روز پنج شنبه خبرداد.
صابر مولودی دانشجوی ترم ۱۰ پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان و دانشجوی مهمانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. همچنین یاسمن الهی اینترن ورودی سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی اهواز بر اثر سانحه تصادف دار فانی را وداع گفت و آناهیتا شهراسبی دانشجوی رزیدنت سال دوم طب اورژانس بیمارستان سینا نیز بر اثر ایست قلبی فوت کرد.
تزریق دز یادآور واکسن کرونا ضروری است
فوق تخصص ریه بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) گفت: تزریق دز یادآور (سوم) واکسن علیه کرونا ضروری است و حتی برخی واکسن‌ها نیز نیاز به دز چهارم هم دارند. اولدوز الوش  افزود: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، تزریق دز یادآور واکسن علیه کرونا برای افرادی که دارای بیماری‌های پرخطر بوده یا کسانی که احتمال درگیری کرونا را دوباره دارند، ضروری است و این دز اطمینان از اثر واکسن را تایید می‌کند.
فوت ۴۴۵  هموطن دیگر
 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۱ هزار و ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شد که ۳۱۸۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران در کشور به ۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۱۳ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۱۳ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.خوشبختانه تاکنون ۴ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۹۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
اولین کشور اروپایی محدودیت‌های کرونا را لغو کرد
دانمارک به عنوان اولین کشور اروپایی اقدامات ضد کرونایی را به طور کامل لغو کرد.همراه با خاتمه اجرای این مقررات، توافق درباره برداشته شدن تدریجی محدودیت‌ها، که بر اساس آن رعایت تمام اقدامات محدود کننده باقی مانده در کشور اول اکتبر لغو می‌شد، اعتبار خود را از دست داد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۶/۲۰ -  شماره 4983
جستجو
جستجو
بالای صفحه