عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۳۱۵
انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲؛ تداوم صدرنشینی ایران با یک برد دیگر

شکست امارات با VAR شجاع!

گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال کشورمان ایران در سومین روز از مسابقات نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه زعبیل به مصاف امارات رفت و موفق شد از سد میهمان خود با یک گل بگذرد. مهدی طارمی در دقیقه ۷۰ موفق شد دروازه امارات را باز کند.

در این دیدار سردار آزمون در دقیقه ۹۰ یک ضربه پنالتی را از دست داد.ایران با این پیروزی ۹ امتیازی شد و صدر جدول گروه A را که موقتاً در اختیار کره جنوبی قرار گرفته بود، پس گرفت. پس از ایران نیز کره جنوبی با ۷ امتیاز در رده دوم است و سپس امارات، لبنان و عراق با ۲ امتیاز رتبه‌های سوم تا پنجم را در اختیار دارند. سوریه نیز با یک امتیاز قعرنشین این گروه است.
اسکوچیچ: باید یکی از دست‌هایم را قطع می‌کردم!
در همین حال سرمربی تیم ملی فوتبال گفت با شرایطی که وجود داشت ایران در دیدار با امارات به نتیجه خوبی دست پیدا کرده است. دراگان اسکوچیچ گفت: برد خیلی مهمی بود. بازی سختی داشتیم و می‌دانستیم که بازی در چنین شرایط آب و هوایی اصلاً آسان نیست. همینطور می‌دانستیم بازیکنانی که از اروپا می‌آیند، کار را برای ما سخت می‌کنند، چون زمان کمتری برای هماهنگی داشتیم. وی افزود: نیمه اول از نحوه بازی و پرس تیم راضی نبودم، اما با تغییراتی که دادیم، بهتر شدیم و نیمه راضی کننده‌ای بود. یک اشتباه داشتیم که VAR آن را برگرداند. در مسیر خوبی برای دستیابی به اتفاقات بزرگتر، اما این را هم می‌دانیم می‌توانیم از این بهتر باشیم. با این شرایط و سختی‌هایی که بود، بهترین نتیجه را گرفتیم.سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه ۱۰ برد متوالی کسب کرده‌ و در صدر جدول قرار دارید و از تیم سوم گروه ۷ امتیاز جلو هستید و با این شرایط باید در رویاها سیر کنید، اظهار داشت: من ۵۳ سال سن دارم و می‌دانم نباید با این چیزها خیالم راحت شود. این را بارها گفته‌ام که حافظه در فوتبال هیچ معنایی ندارد و فوتبال هیچ حافظه‌ای ندارد. باید به خوبی استراحت کرده و به بازی بعدی فکر کنیم.وی درباره تصمیم داور مسابقه که با VAR تغییر کرد، اظهار داشت: اگر مجبور به تعویض می‌شدم، باید مهدی طارمی یا سردار آزمون را تعویض می‌کردم که با ورود یک مدافع جای شجاع خلیل‌زاده را پر کنیم. با این شرایط باید یکی از دست‌هایم (طارمی یا آزمون) را قطع می‌کردم.
طارمی:در ماجرای VAR خوش‌شانس بودیم
در ادامه مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در بازی با امارات موقعیت‌هایی داشتیم که تبدیل به گل کنیم و با نتیجه بهتری به پیروزی برسیم. مهدی طارمی افزود: می‌دانستیم بازی خیلی سختی داریم. نیمه اول بازی متعادل بود. به خاطر شرایطی که وجود داشت، بازی کردن برای ما سخت بود. با این حال نیمه دوم توانستیم بهتر بازی کنیم و موقعیت‌های بیشتری خلق کردیم. در کل بازی تاکتیکی بود و به تیم امارات تبریک می‌گویم که خیلی خوب بازی کرد. توقع چنین عملکردی از آنها نداشتیم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. طارمی درباره اینکه اگر کارت قرمز شجاع خلیل‌زاده با VAR بر نمی‌گشت چه اتفاقی رخ می‌داد، گفت: صددرصد اگر VAR آن تصمیم را نمی‌گرفت و شجاع اخراج می‌شد، شرایط برای ما در این آب و هوا خیلی سخت‌تر می‌شد. بازی کردن با ۱۰ نفر و یک یار کمتر خیلی سخت است و طبیعتاً مجبور می‌شدیم یک مقدار عقب‌تر بازی کنیم و دل به ضد حمله‌ها ببندیم و از این بابت خیلی خوش شانس بودیم.
جهانبخش: دیدار سختی با کره خواهیم داشت
همچنین هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که کارت قرمز شجاع خلیل‌زاده می‌توانست کار را برای ایران در ادامه بازی سخت کند. علیرضا جهانبخش با اشاره به کارت قرمز شجاع خلیل‌زاده که با VAR برگردانده شد، اظهار داشت: کارت قرمز می‌توانست کار ما را سخت کند، اما ماجرا تغییر کرد. ما در مسیر انتخابی جام‌جهانی توانستیم خیلی خوب پیش برویم و تا جایی که توانستیم تلاش کردیم تا پیروز شویم.جهانبخش درباره دیدار با کره جنوبی خاطرنشان کرد: همیشه راجع‌ به شرایط صحبت کرده بودیم و گفته‌ایم که می‌خواهیم بازی به بازی جلو برویم. نمی‌خواهیم بگوییم سه بازی برنده شدیم.وی گفت: تقابل با کره جنوبی بازی بسیار سختی است و این را می‌دانیم. هنوز چیزی تمام نشده و باید همینطور ادامه بدهیم تا به جام‌جهانی برسیم.
افاضلی: کره برای مساوی به تهران می‌آید
از سوی دیگر؛کارشناس فوتبال کشورمان گفت: شاهد مجموعه‌ای بسیار کمیاب با یک هدایت خوب هستیم و تیم ملی کاملاً منسجم و قوی را در اختیار داریم که مقابل حریفان عملکرد قابل توجهی دارند. هومن افاضلی در خصوص دیدار تیم ملی مقابل کره جنوبی عنوان کرد:‌ بازی مقابل کره هم برای ما بازی سختی خواهد بود چون یک امتیاز هم برای تیم ملی کره جنوبی خوب است و آنها از این بازی مساوی می‌خواهند. یادمان باشد کره جنوبی بازیکنی در خط حمله‌اش دارد که اگر از مهاجمان بهتر نباشد چیزی کم ندارد. سون یک بازیکن بین‌المللی برای فوتبال کره است که در لیگ برتر عملکرد قابل توجهی دارد و من خیلی خوشحالم که شجاع خلیل‌زاده می‌تواند در دیدار با کره جنوبی به میدان برود و مقابل این بازیکن بازی کند چون مهار این بازیکن کار راحتی نیست.
ویسی:رفتن به جام‌جهانی نباید ما را قانع کند
سرمربی فولاد خوزستان گفت: اگر به جام‌جهانی رفتیم باید جشن بگیریم اما نباید به این اتفاق قانع شویم.
عبدالله ویسی در خصوص برد تیم ملی مقابل امارات اظهار داشت:بازی تیم ملی زیبا و جالب بود. همانطور که انتظار داشتیم تیم ملی فوق‌العاده ظاهر شد. با یک بازی بسیار خوب کمترین موقعیت را به حریف دادیم و توانستیم یکی از رقبایمان را شکست بدهیم و سه امتیاز شیرین بگیریم. انتظار تمام کارشناسان و مردم همین بود که تیم ملی شسته‌رُفته و مسلط بازی کند.سرمربی فولاد خوزستان در مورد اینکه نقاط ضعف و قوت تیم ملی چیست، گفت: تمام تیم ملی ما نقطه قوت است. رقبا با ترس مقابل ما بازی می‌کنند. آن‌ها شجاعت و شهامت را در تیم ملی ایران می‌بینند. تیم ما باخت نمی‌‌دهد و بزرگ بازی می‌کند. به خاطر ضدحمله‌های بسیار خطرناک طارمی و سردار رقیبان ترس دارند و به دروازه ما نزدیک نمی‌شوند‌. 
قاسمپور: روی کاغذ برنده بازی با کره‌جنوبی هستیم
کارشناس فوتبال کشورمان گفت: بازی با کره جنوبی به مراتب سخت‌تر از امارات است اما حداقل روی کاغذ برنده این مسابقه هستیم.
ابراهیم قاسمپوردر خصوص پیروزی شب گذشته تیم ملی مقابل امارات اظهار داشت: به شخصه انتظار بیشتری داشتم. امارات یکی از تیم‌های درجه دوم آسیا است. نتایج بازی‌های گذشته این تیم نشان می‌دهد که حتی نسبت به گذشته خودش تیم ضعیفی بود.
وی افزود: ما در نیمه اول فشار زیادی ایجاد نکردیم. با احتیاط بازی می‌کردیم و نتیجه آنطور که باید رقم نخورد. البته به خاطر شنتاخت بیشتر از حریف این طبیعی بود. در نیمه دوم ایران بازی بهتری انجام داد و با نفرات بیشتری به سمت دروازه حریف حمله می‌کرد. البته خط حمله ما به خصوص پیش از گل، به خوبی تغذیه نمی‌شد. با این حال مهم گرفتن ۳ امتیاز بازی بود. در این شرایط خیلی هم نباید به بازی زیبا اکتفا کرد چون نتیجه مهم‌تر است.
کارشناس فوتبال در مورد ثبت رکورد ۱۰ برد پیاپی برای تیم ملی، گفت: تیم ایران نه تنها در گروه خودمان، بلکه در هر دو گروه (مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی در آسیا) قوی‌ترین تیم است. از نظر بازیکن پشتوانه خیلی خوبی داریم. به عنوان مثال در یک پست ۴-۳ بازیکن هم‌‌سطح داریم. کارشناس فوتبال کشورمان در مورد دیدار بعدی تیم ملی مقابل کره جنوبی گفت: همان طور که گفتم ایران قوی‌ترین تیم در دو گروه است. با این حال کره جنوبی فوتبال به مراتب بهتری از امارات دارد. هرچند دیروز برد خفیفی مقابل سوریه که چندین سال است دچار جنگ و مشکلات اقتصادی شده به دست آورد. فوتبال سوریه در آسیا سطح بالایی ندارد و انتظار می‌رفت کره نتیجه بهتری بگیرد اما به هر حال همیشه رقیب دیرینه و حریف سرسختی برای ما بوده است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۷/۱۷ -  شماره 5000
جستجو
جستجو
بالای صفحه