عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۲۷۵۴۱
عذرخواهی وزیر نیرو از کشاورزان؛

اصفهانی‌ها، زاینده‌رود را فریاد زدند

از صبح روز گذشته ، دههاهزار نفر از مردم اصفهان در بستر خشک زاینده رود حاضر شدند تا از مسئولان بخواهند برای جاری شدنِ دوباره زاینده رود چاره ای بیندیشند.

 تجمعِ بزرگ مردم اصفهان با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی آغاز شده است و  هزاران نفر از کشاورزان و خانواده هایشان با تجمع در بستر رودخانه حضور یافته اند.
آن‌ها خواستار تأمین آب کشاورزی خود هستند. کشاورزان، زاینده رود را حق مسلم اصفهان می‌دانند.
عذرخواهی وزیر نیرو از کشاورزان 
وزیر نیرو ضمن عذرخواهی از کشاورزان اصفهانی از پیگیری دستور معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکلات آب اصفهان خبر داد. علی اکبر محرابیان در ارتباط تلفنی با خبر ۱۴ سیما گفت: معاون اول رئیس جمهور بر این موضوع تاکید کرد که کمبود آب مورد نیاز کشاورزان در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان در دستور کار جدی دولت قرار دارد.  وی افزود: مقرر شد که وزرای جهاد کشاورزی و صمت نیز در فرآیند تشکیل ستاد احیای زاینده رود همکاری‌های لازم را داشته باشند. وزیر نیرو تاکید کرد: از کشاورزان عزیز اصفهانی عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم با اقدامات لازم بتوانیم در ماه‌های آتی این مشکلات را رفع کنیم.
مخبر:  مردم اصفهان را درک می کنم
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت به جد دنبال حل مشکل زاینده رود است، گفت: از نزدیک وضعیت زاینده‌رود و مناطق کشاورزی استان را دیده‌ام و می‌دانم که شرایط سختی است.
محمد مخبر در پیامی تلفنی و زنده با مردم اصفهان ، از وفاداری مردم استان اصفهان در جنگ و در همه صحنه های انقلاب تشکر کرد و افزود: مردم اصفهان همواره در همه شرایط در صحنه دفاع از انقلاب حضور داشتند. 
وی تصریح کرد: امسال خشکسالی وضعیتی پیش آورده که در اکثر استان های کشور دچار مشکل هستیم به شکلی که رییس جمهوری در طول همین یک ماه گذشته دو بار شورای عالی آب را برگزار کرد. آیت الله رئیسی در دو ماه گذشته هم مرتب شرایط آب کشور را دنبال می کرد و امروز هم به شدت پیگیر وضعیت آبی در استان اصفهان بود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۸/۲۹ -  شماره 5028
جستجو
جستجو
2
بالای صفحه