عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۳۲۸۵۸
راز بقای صنعت‌نفتی‌های آبادان؛

شنل «گواردیولا» روی دوش «ویسی»!

نفت مسجدسلیمان و صنعت‌نفت آبادان با تغییرات سریالی روی نیمکت خود رکوردهای انجام بیشترین تعویض سرمربی را به نام خود در لیگ بیست‌ودوم زدند و صنعت‌نفت با استفاده از ۴ سرمربی مختلف رکورددار بود.

 تغییرات متعدد و متوالی روی نیمکت نفتی‌ها باعث شده بود تا حتی خوشبین‌ترین هواداران صنعت‌نفت هم به بقای تیمش در لیگ برتر امید نداشته باشد و تصور می‌شد به مانند نفت مسجدسلیمان که مسافر لیگ یک شد، صنعت‌نفت آبادان هم قرار است در این مسیر قدم بزند و دو تیم خوزستانی در فصل آینده لیگ آزادگان حضور خواهند داشت.
معجزه‌ای که اتفاق افتاد
ویسی در اولین حضورش روی نیمکت صنعت‌نفت توانست مقابل ملوان بندرانزلی امتیاز ارزشمندی را به‌دست آورد؛ آن‌هم در شرایطی که فاصله صنعت‌نفت تا منطقه امن جدول، ۷ امتیاز بود و شاگردان ویسی برای جبران این ۷ امتیاز اولین قدم را با امتیاز گرفتن از ملوان بندرانزلی برداشتند. صنعت‌نفت در ادامه در یک بازی جنجالی مقابل سپاهان اصفهان شکست خورد که این باخت اولین و آخرین باخت عبدالله ویسی روی نیمکت صنعت‌نفت در لیگ بیست‌ودوم بود. بعد از شکست مقابل سپاهان، نفتی‌ها در ۳ بازی پیاپی توانستند مقابل مس کرمان، پیکان تهران و نساجی مازندران ۷ امتیاز ارزشمند را به‌دست آورند و تساوی ارزشمند برابر استقلال در تهران باعث شد تا نفتی‌ها یک گام دیگر به سوی بقا در لیگ برتر نزدیک‌تر شوند. شاگردان عبدالله ویسی هفته گذشته توانستند از ذوب‌آهن در شرایطی که ۱۰ نفره بودند، امتیاز بگیرند و فرآیند بقای صنعت‌نفت در لیگ برتر با ارائه یک نمایش تهاجمی‌در سیرجان تکمیل شد و نفتی‌ها با گل لحظه آخری مهدی ممی‌زاده توانستند از شکست مس کرمان حداکثر بهره را ببرند و  با قاطعیت و ۳ امتیاز اختلاف نسبت به حریف کرمانی، جشن بقای خود را در سیرجان گرفتند. صنعت‌نفت در شرایطی در لیگ برتر ماند که شاگردان ویسی موفق شدند در طول ۸ مسابقه، ۱۳ امتیاز کسب کنند که برای تیمی‌که می‌خواهد در لیگ برتر بماند، میانگین امتیاز ۱.۶۲ آمار قابل‌قبولی است. جالب آنکه عبدالله ویسی در دوران حضورش روی نیمکت صنعت‌نفت آبادان توانست از سرمربیانی مانند محمد ربیعی، مهدی رحمتی، مهدی تارتار و ساکت الهامی‌میانگین امتیازی بیشتری را در لیگ بیست‌ودوم از خود به‌ثبت برساند که رکوردی جالب‌توجه محسوب می‌شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۲/۲/۳۰ -  شماره 5368
جستجو
جستجو
2
بالای صفحه