عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۳۴۴۶۹

ماجرای حقوق و عیدی کارکنان شهرداری اهواز چیست؟

کمتر از یك هفته به پایان سال باقی مانده است از طرفی همزمانی تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان بیش از سال‌های گذشته بازار را به تکاپو انداخته و خرید مردم را بیش از پیش افزایش داده است.

اما کارمندان شهرداری اهواز می‌گویند: شهرداری اهواز نه تنها حقوق بهمن و اسفند ماه را پرداخت نکرده در پاسخ به مطالبه کارکنان شهرداری گفته؛ رقم ارزش افزوده شهرداری جوابگوی پرداخت حقوق کارکنان نیست و تنها عیدی کارکنان را پرداخت کرده است. این در حالی است که بارها مدیران شهرداری اهواز مدعی شده‌اند با پرداخت به موقع حقوق مانع تجمع و اعتراضات کارگری شده‌اند اما این بار نوبت به کارمندان رسیده است.  سید محمد علی پورموسوی رئیس شورای اسلامی‌شهر اهواز، با اشاره به تلاش شورا برای پرداخت حق‌الزحمه پرسنل شهرداری اظهار کرد: ما پرداخت حقوق و عیدی کارکنان شهرداری را دنبال می‌کنیم.  شهرداری در حال حاضر برای این پرداخت‌ها در مضیقه است. وی گفت: در این شرایط بودجه شهرداری از دو محل تامین می‌شود. محل اول مودیانی هستند که برای پروانه به شهرداری مراجعه می‌کنند که در قانون درآمدهای پایدار این موضوع باید با جدیت دنبال شود اما متاسفانه در شهرداری مورد پیگیری قرار نگرفت. رئیس شورای شهر اهواز، گفت: حق آلایندگی و ارزش افزوده از دیگر محل‌های تامین بودجه است. البته از طریق منبع حق آلایندگی نمی‌توان حقوق داد چرا که باید این اعتبار  صرف کاهش آلایندگی شود.
پورموسوی عنوان کرد: درخواست ما این است که استانداری در حوزه ارزش افزوده کمکی جدی به شهرداری برای پرداخت حقوق انجام دهند. البته برای صدور پروانه نیز تخفیفی حدود ۲۵ درصدی در نظر گرفته شده است و باید کارمندان شهرداری پای کار بیایند اما من از کارکنان شهرداری در این خصوص گله‌مند هستم. آذرماه امسال عبدالزهرا سنواتی عضو شورای شهر گفته بود: درآمد شهرداری اهواز از ۲ هزار میلیارد تومان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده اما اکنون ناکارآمدترین دوران مدیریت شهرداری اهواز است. اوایل اسفند ماه امسال نیز سیاوش محمودی عضو شورای شهر کلانشهر اهواز از رشد ۷۳ درصدی بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری این کلانشهر نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بودجه سال آینده شهرداری با رقمی‌بیش از ۱۴۲هزار میلیارد ریال به تصویب رسید. به گفته کارشناسان شهری جذب بی‌قاعده نیرو در شهرداری اهواز و  عدم مدیریت صحیح استفاده از منابع درآمدی و...سبب شده بارها حقوق کارگران عقب بیفتد اما اکنون شاهد عقب افتادن حقوق کارمندان نیز هستیم. به هر حال با توجه به تقارن عیدنوروز و ماه مبارک رمضان انتظار می‌رود شهرداری اهواز مشکل پرداخت حقوق کارکنان خود را حل کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۲/۱۲/۲۲ -  شماره 5560
جستجو
جستجو
بالای صفحه