عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۳۴۸۶۶
بررسی وضعیت سرمربیان لیگ بیست‌وچهارم

تکلیف ۱۰ نیمکت مشخص نیست!

گروه ورزشی: بسیاری از تیم‌های لیگ‌برتری هنوز برای سرمربی فصل آینده خود تصمیم نگرفته‌اند.

از میان تیم‌های حاضر در لیگ‌برتر بیست‌وچهارم، فقط تکلیف نیمکت ۶ تیم مشخص شده و ۱۰ تیم دیگر بلاتکلیف هستند. استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن، فولاد، خیبر خرم‌آباد و چادرملو اردکان تیم‌هایی هستند که اکنون سرمربی دارند که از این بین پرسپولیس و فولاد نسبت به فصل قبل با تغییر روی نیمکت خود مواجه شده‌اند. استقلال، ذوب‌آهن، خیبر و چادرملو هم تیم‌هایی هستند که با سرمربیان فصل قبل خود ادامه می‌دهند و ترجیح دادند با ثبات وارد فصل جدید شوند.
بلاتکلیف مثل سپاهان، تراکتور و گل‌گهر
۲ تیم مدعی سپاهان و تراکتور و تیم گل‌گهر سیرجان برخلاف ۲ رقیب دیگر خود یعنی استقلال و پرسپولیس اصلا شرایط جالبی ندارند و تکلیف نیمکت‌شان مشخص نیست. سپاهان پس از قهرمانی در جام حذفی قصد داشت با ژوزه مورایس ادامه دهد ولی سرمربی پرتغالی ساز جدایی کوک کرده و تصمیمی برای بازگشت به ایران ندارد. تراکتور هم پس از حواشی مربوط به مالکیت محمدرضا زنوزی با چند گزینه مذاکره کرده و حتی بحث حضور داوید بتونی، دستیار زین‌الدین زیدان در رئال مادرید هم مطرح شده است.گل‌گهر سیرجان هم دیگر تیمی است که برای فصل بعد وضعیت جالبی ندارد و سرمربی خود را مشخص نکرده است. هنوز شرایط ماندن یا جدایی مارینوس اوزونیدیس مشخص نشده ولی در صورت رفتن او، از محرم نویدکیا به عنوان یکی از گزینه‌های نیمکت تیم سیرجانی یاد می‌شود.
در تلاش برای حفظ سرمربی فصل قبل
در میان تیم‌های بلاتکلیف، چند تیم قصد دارند با سرمربیان قبلی خود ادامه دهند ولی وضعیت‌شان مشخص نشده و شاید در نهایت مجبور به تغییر شوند. ملوان، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و هوادار تیم‌هایی هستند که ترجیح می‌دهند تغییری روی نیمکت ایجاد نکنند. ملوان فصل قبل با مهدی تارتار نتایج درخشانی کسب کرد و در لیگ‌برتر ششم شد ولی این سرمربی پس از پایان فصل تصمیم به جدایی گرفته و همین موضوع کار انزلی‌چی‌ها را سخت کرده است. آلومینیوم اراک هم به‌دنبال ادامه همکاری با مجتبی حسینی است و این سرمربی هم با تیمش قرارداد دارد ولی در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر پیشنهاد تراکتور به حسینی به گوش رسیده که می‌تواند مسیر او را تغییر دهد.مس رفسنجان و هوادار ۲ تیمی بودند که در میانه لیگ بیست‌وسوم دست به تغییر مربی زدند و از اقدام خود هم راضی بودند. این ۲ تیم خواستار ادامه همکاری با محرم نویدکیا و مسعود شجاعی هستند که از بین این ۲ نفر احتمال ماندن شجاعی در تیمش بیشتر است ولی احتمال جدایی نویدکیا با توجه به وضعیت نه‌چندان مطلوب مس بیشتر از احتمال ماندن اوست.
۳ تیم در وضعیت قرمز!
شمس‌آذر قزوین، نساجی مازندران و استقلال خوزستان ۳ تیمی هستند که وضعیت‌شان چندان مشخص نیست و از بین این ۲ تیم شرایط شمس‌آذر و نساجی بدتر از استقلال خوزستان است. هنوز شرایط سعید دقیقی برای ادامه حضور در قزوین مشخص نیست و حواشی مربوط به مدیرعامل این باشگاه هم اوضاع را برای شمس‌آذر بدتر کرده است. نساجی هم پس از بقا در لیگ‌برتر، حالا با چالش تغییر مالکیت مواجه شده و ساکت الهامی هم اعلام کرده بدون حضور رضا حدادیان تصمیمی برای ماندن در قائمشهر ندارد. این اتفاقات نساجی و شمس‌آذر را به بلاتکلیف‌ترین تیم‌های لیگ‌برتر تبدیل کرده است.استقلال خوزستان هم پس از جدایی سیروس پورموسوی اقدامی برای انتخاب سرمربی جدید نداشته ولی گفته می‌شود در فصل آینده یک سرمربی خارجی روی نیمکت این تیم خواهد نشست.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۳/۴/۱۲ -  شماره 5620
جستجو
جستجو
بالای صفحه