عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۳۱۶۱۵
پیگیری شهروندان آبادانی برای ترمیم آسفالت خیابان‌ها و معابر در سال‌های اخیر بی نتیجه مانده

در حسرت یک خیابان معمولی..!

وضعیت خیابان‌های شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان همچنین یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد شهرداری‌ها محسوب می‌شود اما در سال‌های اخیر مشکلات متعددی دست به دست هم داده‌اند تا مشکل خرابی آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های آبادان به یک معضل ناتمام و همیشگی تبدیل شده و روزبه‌روز به وخامت این مسئله نیز افزوده شود.

وجود چاله‌های فراوان در خیابان‌های اصلی و پر تردد شهر آبادان عبور و مرور مردم به خصوص رانندگان خودرو و تاکسی‌ها را مشکل کرده و شهروندان از ادامه این روند خسته شده‌اند. وضعیت آسفالت در بسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های آبادان به خصوص احمدآباد، ذوالفقاری، جمشیدآباد و فیه از مناطق بافت قدیمی‌این شهر مناسب نیست و تردد در این مناطق به دلیل وجود چاله‌های فراوان به سختی انجام می‌شود. در این میان بسیاری از رانندگان تاکسی در آبادان بابت آسیب وارده به خودروهای خود به دلیل وجود چاله‌های فراوان گله هستند ضمن اینکه در هنگام بارندگی بسیاری از خیابان‌های شهر آبادان به دلیل فرورفتگی آسفالت و چاله‌های کوچک و بزرگ پر از آب شده و عبور و مرور را سخت‌تر نیز می‌کند. کم توجهی به اصل اساسی در زیرسازی معابر و خیابان‌ها و به تبع آن کیفیت بد آسفالت‌، همه و همه دست در دست هم داده‌اند تا گشت و گذار در مسیرها و خیابان‌های آبادان به حرکتی مارپیچ در مسیری ناهموار و پردست انداز به جاده‌های خاکی تبدیل شود. به گفته شهروندان، برخی خیابان‌های شهر آبادان به واسطه حفاری‌های متعدد توسط دستگاه‌های اجرایی خود به عامل خسارت و آسیب به خودروها تبدیل شده‌اند و مردم بایستی برای تعمیر خودروهای آسیب دیده ناشی از چاله‌ها و حفاری‌ها هزینه گزاف بپردازند. موضوع خرابی آسفالت معابر آبادان نه تنها توسط مردم بارها تکرار شده بلکه اعضای شورای اسلامی‌این شهر نیز بر آن مهر تایید می‌گذارند. از سوی دیگر گرانی آسفالت و محدودیت‌های دیگر اگر چه این روزها دست شهرداری آبادان را بسته اما بنا به گفته کارشناسان راه‌های برون رفت از مشکلات شهری، فراوان است.
 یکی از رانندگان آبادانی وضعیت آسفالت معابر شهر را اسفناک توصیف کرد و گفت: تنها با گذر از یکی ۲ خیابان می‌توان شاهد آن بود که این وضعیت بغرنج رانندگان را نیز با مشکل جدی مواجه کرده است. سعید رضایی اظهار داشت: چاله‌های ایجاد شده در سطح خیابان‌ها و همچنین حفاری‌های انجام شده از سوی شرکت‌هایی مانند آب و فاضلاب، مخابرات، گاز که بدون ترمیم رها شده است به خودروهای سواری آسیب زده است. معاون سازمان عمران شهرداری آبادان در خصوص مشکلات منطقه ذوالفقاری گفت: اجرای پروژه عمرانی و آسفالت در خیابان ۴۰ متری ذوالفقاری طبق تفاهمنامه منعقد شده و در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی بر عهده اداره بندر آبادان است. عبدالحسین شریفی افزود: طبق وعده مسئولان اداره بندر طرح اصلاح معابر این منطقه وارد مرحله مناقصه شده و حداقل در ۱۰ روز آینده پروژه آغاز خواهد شد. وی با اشاره به اجرای پروژه عمرانی در منطقه مهر کوی ذوالفقاری بیان کرد: قرارگاه خاتم طبق تفاهم نامه‌ای که با سازمان منطقه آزاد اروند داشت پروژه‌های عمرانی را در این منطقه آغاز کرده که تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از خیابانهای فرعی مورد آسفالت قرار خواهند گرفت. شریفی گفت: همچنین این قرارگاه پس از عقد تفاهمنامه با سازمان منطقه آزاد اروند اصلاح معابر و آسفالت کوی فیه را برعهده گرفته که در حال حاضر ماشین آلات خود را در این منطقه مستقر کرده است. وی همچنین به انجام پروژه عمرانی در مناطق فاز ۲ امیر آباد و ۲۰ متری بها اشاره کرد و گفت: شهرداری آبادان در حال حاضر در این ۲ منطقه که خرابی‌های فراوانی دارد پروژه عمرانی را آغاز کرده است.
سرپرست شهرداری آبادان با اشاره به اجرای طرح نهضت آسفالت با یک هزار و ۳۰۰  میلیارد ریال در این شهر گفت: اعتبار اجرای این طرح از محل اعتبارات شهرداری آبادان وحق آلایندگی تامین شده و در سه فاز اجرا می‌شود. سلمان برقول افزود: در مرحله اول این طرح خیابان‌های کوی بهار یک ۲۰ متری تا بهار ۲۵ کوی قدس، فرعی‌های کوی قدس از بهار ۵۰ به بعد آسفالت خواهد شد. وی اظهار داشت:مرحله دوم و سوم نهضت آسفالت از ۲۰ متری طیب و بخشی از خیابان‌های فرعی کوی ذوالفقاری به زودی آغاز می‌شود. برقول گفت: بر اساس تفاهمنامه امضا شده بین منطقه آزاد اروند و قرارگاه خاتم‌الانبیاء عملیات آسفالت در منطقه فیه آغاز و پس از آن مناطق سلیچ غربی وشرقی آسفالت خواهد شد. وی افزود: ۲ پیمانکار از ۲ جبهه آسفالت کوی امیر آباد در فاز یک و فاز صفر آبادان را آغاز کردند. برقول به آسفالت ساحلی بلوار امام حسین و کوی فرهنگیان آبادان اشاره کرد و بیان داشت: عملیات روکش آسفالت خیابانهای آبادان در مدت زمان ۴۵ روز تا ۲ ماه به پایان خواهد رسید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۱/۸/۲۵ -  شماره 5250
جستجو
جستجو
بالای صفحه