عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۷۶۰۸
خوزستانی‌ها برای واکسن زدن تعلل نکنند؛

هشدار بروز موج جدید کرونا در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بروز واریانت جدید و درگیری برخی کشورها با این گونه، گفت: نباید احتمال خطر بروز موج جدید، از ذهن دور باشد.

 سید محمد علوی اظهار کرد: با توجه به بروز واریانت جدید اُمیکرون کرونا و اوضاع بحرانی اروپا و آمریکای شمالی، تعداد زیادی از افراد به بیماری مبتلا شده‌اند و آحاد جامعه باید مساله را جدی بگیرند.این هشدار وجود دارد و نباید احتمال خطر بروز موج جدید، از ذهن دور باشد بنابراین رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون، ضروری و حیاتی است.
وی با اشاره به تزریق حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن به خوزستانی‌ها، گفت: تاکنون در استان خوزستان ۳ میلیون نفر معادل ۸۰ درصد حداقل یک نوبت و ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر معادل ۵۸ درصد (جمعیت بالای ۱۸ سال) دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند. ۳۴ هزار نفر نیز نوبت سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.وی بیان کرد: مردم توجه کنند که تزریق یک نوبت واکسن کافی نیست و ایمنی لازم را ایجاد نمی‌کند بنابراین باید نوبت‌های دوم و سوم نیز دریافت شود. هنوز ۲۰ درصد افراد واجد شرایط خوزستان نوبت اول و ۴۳‌درصد نیز نوبت دوم واکسن را دریافت نکرده‌اند. افراد بالای ۶۰ سال نیز که قرار بود چهار ماه بعد از تزریق دوز دوم، دوز سوم را دریافت کنند باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.
تکرار ثبت روز بدون فوتی کرونا در خوزستان
در همین حال،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از تکرار ثبت روز بدون فوتی کرونا در استان خوزستان خبر داد.فرهاد ابول‌نژادیان اعلام کرد: به یاری خدا در شبانه‌روز اخیر برای چندمین بار در دو ماه گذشته، تعداد فوت ناشی از کرونا در استان خوزستان، صفر گزارش شده است.با توجه به تاثیر بالای واکسیناسیون در پیشگیری از مرگ و ابتلا به نوع شدید بیماری، فرصت را برای تزریق واکسن از دست ندهیم. وی در خصوص روند پیشرفت واکسیناسیون در شهرهای خوزستان بیان کرد: در هفته گذشته پوشش واکسیناسیون در ۱۲ شهر خوزستان بالای ۸۰ درصد بود اما این هفته به ۱۳ شهر رسید. تعداد شهرهای با پوشش واکسیناسیون ۷۰ تا ۸۰ درصد نیز از شش شهر به هفت شهر افزایش یافته است. تنها پوشش واکسیناسیون در شادگان کمتر از ۶۰ درصد است که در  حال تلاش برای افزایش پوشش واکسیناسیون در این شهر هستیم. یشترین پیشرفت واکسیناسیون در هویزه بوده است. البته کار کردن در خصوص واکسیناسیون در شادگان بسیار سخت‌تر از جاهای دیگر است که باید از فرماندار این شهرستان تقدیر شود.وی بیان کرد: ۲۰ درصد افرادی که زمان نوبت دوم واکسن‌شان رسیده است، برای تزریق دوز دوم تاخیر داشته‌اند و همچنان تماس برای دعوت از این افراد برای تزریق دوز دوم در حال انجام است. پیشرفت واکسیناسیون در شادگان و اندیکا خوب بوده اما در دشت آزادگان، باوی، خرمشهر، حمیدیه، رامشیر، شوش، کرخه، هویزه، لالی و کارون کمتر از حد انتظار بوده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۹/۹ -  شماره 5036
جستجو
جستجو
بالای صفحه