عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۳۰۴۵۶
مسدود شدن پل فولاد و ترافیك سنگین در اهواز؛

هیچ اطلاعی از زمان بازگشایی وجود ندارد...

پل ششم اهواز از ۱۲ خرداد ماه به دستور دادستان مرکز استان مسدود شده و این مسئله ترافیک شدیدی را در شهر اهواز در پی داشته است. گفتی است ابتدای آذرماه ۱۴۰۰ بود که برای نخستین بار شهرداری اهواز از مسدود شدن پل ششم (فولاد) خبر داد. در آن زمان سرقت برخی قطعات فلزی و باد‌بندهای پل سبب بروز خطرهایی برای عابرین شد که در راستای جلوگیری از حوادث احتمالی مسدود شدن پل تا رفع مشکل در شورای عالی ترافیک استان مطرح شد.

 رضا امینی شهردار اهواز پس از وقوع این مشکل در بازدید از پل ششم، اظهار کرد: بار ترافیکی ناشی از انسداد پل فولاد روی معابر اصلی اهواز به ویژه جاده‌های ساحلی افتاده و موجب ترافیک سنگینی شده است و از این رو در تلاشیم با تمهیداتی، معضل را به حداقل برسانیم. وی افزود: پس از بهسازی و تعمیرات پل فولاد، تمهیدات لازم به منظور حفاظت از پل فولاد صورت می‌گیرد. چند روز بعد نیز با افزایش بار ترافیکی و ایجاد دشواری برای تردد شهروندان، پل ششم به روی خودروهای سبک سواری بازگشایی شد.
 از زمان ایجاد مشکل و بازدید شهردار اهواز تاکنون یعنی در مدت نزدیک ۶ ماه، مشکل این پل همچنان پابرجاست؛ مجددا این پل در روزهای اخیر مسدود شده و هیچ اطلاعی از زمان بازگشایی وجود ندارد. بنا بر این گزارش، طبق مصوبه استانداری خوزستان، شهرداری اهواز مکلف به رفع مشکل پل شده و این در حالی است که کارشناسان شهرداری معتقدند: این پل در محدوده كارون قرار دارد و بیشترین تردد و آسیب به پل از سوی شرکت فولاد خوزستان به آن وارد می‌آید. شرکت فولاد خوزستان نیز که این پل را برای حمل و نقل محصولات خود ساخته است در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: این شرکت پس از ساخت و تکمیل و بررسی کامل کارشناسی‌های فنی پل فولاد، طبق قانون این پل را طی صورتجلسه ای در هفتم دی ماه سال ۱۳۸۹ به صورت تحویل قطعی در اختیار شهرداری اهواز قرار داده است و نگهداری این پل جزو وظایف شهرداری محسوب می‌شود. 
در همین رابطه پرویز حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز درخصوص آخرین وضعیت پل ششم (پل فولاد) اهواز گفت: این پل به دلیل داشتن سازه‌ای فلزی، تعمیر و بازسازی آن زمان بر است. وی با اشاره به سرقت حدود ۵۰ تن از باد بند‌های این پل افزود: تولید پیچ‌های مورد نیاز اتصال این باد بند‌ها به ۳۰ تا ۴۰ روز زمان نیاز دارد، زیرا پیچ‌های خاصی هستند و باید تنش‌های خاصی را تحمل کنند. 
حسینی با بیان اینکه ۲ هفته قبل همه اقدامات و خرید تجهیزات و مذاکره با شرکت‌های صاحب نظر از سوی شهرداری اهواز انجام شده است، ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های انجام و قول شرکت تولیدکننده، هفته آینده اولین محموله باد بند‌ها را تحویل خواهیم گرفت. به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز؛ مشاور طرح در حال انجام مقدمه‌های اولیه جهت آغاز عملیات بازسازی و تعمیر پل است. حسینی می‌گوید: تا زمانیکه اقدامات فنی و تعمیراتی مورد نظر بر روی سازه پل انجام نشود، به منظور حفظ جان شهروندان و تا زمان انجام اقدامات لازم، این پل بازگشایی نخواهد شد و تردد از آن ممنوع است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۱/۳/۲۳ -  شماره 5146
جستجو
جستجو
2
بالای صفحه