عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۳۰۵۳۱

اصولگرایان در حال پیاده شدن از کشتی ابراهیم رئیسی

سایت نامه نیوز وابسته به مصطفی پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با انتشار گزارشی از یک سایت فرعی با نام «قرن نو» به انتقاد از دولت رئیسی پرداخته و «کپی کاری» رئیسی از احمدی نژاد را دلیلی می‌داند مبنی بر اینکه این شباهت‌ها می‌تواند به چهره احمدی نژاد لطمه بزند.

این سایت در گزارش خود درباره سفر مادورو به ایران آن را «بازگشت به سیاست شکست خورده» می‌داند. همچنین این سایت وابسته به دبیرکل مهمترین تشکل روحانی اصولگرا که اتفاقا در انتخابات ۱۴۰۰ از حامیان رئیسی بود، تایید می‌کند که دولت رئیسی امتداد دولت مهرورز و در واقع «دولت سوم احمدی نژاد» است. این گزارش شباهت‌هایی مانند : تدوین بودجه ۱۴۰۱، حذف ارز ترجیحی، توزیع پول میان مردم، حضور مدیران پررنگ بانکی و مالی احمدی نژاد در دولت رئیسی و مهمتر از آن «علاقه مشترک ‌شان یعنی، حضور در کوچه و خیابان‌های مملو از جمعیت» را به عنوان شباهت‌های این دو دولت لیست کرده است. نکته عجیب اینجاست که ظاهرا اصولگرایان سنتی قصد جدایی از ابراهیم رئیسی را دارند. در حالی که در انتخابات ۱۴۰۰ شورای ائتلاف اصولگرایان قصد حمایت از کاندیداتوری باقر قالیباف را داشت، جامعه روحانیت مبارز (و مصطفی پورمحمدی) با تشکیل شورای وحدت اعلام کردند که باید به سمت راضی کردن ابراهیم رئیسی برای ورود به انتخابات رفت. اما هنوز به یک سالگی دولت نرسیده ایم که نامه نیوز وابسته به پورمحمدی می‌نویسد: «اصولگرایان حامی‌رئیسی دقیقا همان‌هایی هستند که پشت احمدی نژاد ایستادند و جالب است که باوجود سرخوردگی شدیدی که از جانب احمدی نژاد تجربه کردند بازهم همان شیوه را در حمایت و تعریف و تمجید از ابراهیم رئیسی پیش گرفته‌اند.» نویسنده همچنین رفتارهای پوپولیستی را موجب آزردگی مردم دانسته ادامه می‌دهد: «از آنجایی که شرایط کشور بغرنج است طبیعتا مشاهده هر گونه رفتار، اقدام یا اظهار نظری با رنگ و بوی پوپولیستی و یا تصور بی‌نتیجه بودن موجب آزردگی بیشتر افکار عمومی‌شده و افکار عمومی‌را نسبت به عملکرد دولت جدید حساس‌تر می‌کند.»

جالب تر اینکه در این گزارش شباهت رئیسی به احمدی نژاد را سبب نارضایتی احمدی نژاد می‌داند: «احمدی‌نژاد در این سال‌های دور از قدرت به واسطه مخالفت‌هایش با سیاست‌های دولتی و حاکمیتی تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک اپوزیسیون به کار گرفته تا از این طریق هواداران بیشتری را جذب کند و طبیعی است شباهت‌ها با دولت رئیسی و قراردادن این دو در کنار هم می‌تواند به این چهره ساخته و پرداخته احمدی‌نژاد لطمه بزند به ویژه آنکه سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم، فشار مضاعفی را بر مردم وارد و نارضایتی‌هایی را ایجاد کرده است.» به نظر می‌رسد جریان اصولگرایان زودتر از آنکه فکرش را می‌کردیم در حال پیاده شدن از کشتی ابراهیم رئیسی هستند. درحالی که اتفاقا باید گفت این نانی که در تنور در حال پخت و پز است، دست پخت همه اصولگرایان است و «بانیان وضع موجود» با انتقاد به رئیسی نمی‌توانند حساب خودشان را از دولت جدا کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۱/۳/۳۱ -  شماره 5152
جستجو
جستجو
بالای صفحه