عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۳۰۶۳۹

کـدام رضـایت؟

گروه اقتصادی کارون| در حالی که قیمت کالاهای اساسی در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت فزاینده و افسار گسیخته افزایش یافته است و این افزایش قیمت در برخی از موارد بر ۳۰۰ درصد هم بالغ شده است، یکی از روزنامه‌های همسو با دولت یعنی روزنامه همشهری، ضمن دفاع تمام قد ازعملکرد اقتصادی دولت می‌گوید مردم به گرانی‌ها عادت کرده‌اند و چون به آینده امیدوارند، اعتراضی به گرانی‌ها ندارند! شاید فکر کنید این عجیب‌ترین تحلیل از شرایط این روزهای مردم باشد، اما جالب است بدانید که روزنامه دولتی ایران، پا را از این هم فراتر گذارده و اعلام کرده است: اکثریت مردم از زندگی لذت می‌برند! با وجود فشار اقتصادی مضاعفی که این روزها بر مردم تحمیل می‌شود، این تحلیل‌ها که اتفاقا به اسم نظرسنجی از طریق دانشگاه‌های آمریکا، نمک مضاعفی است که بر زخم‌های بی‌شمار مردم ریخته می‌شود.

 این تحلیل‌ها و نظرسنجی‌ها در حالی منتشر می‌شود که از روزهای ابتدایی سال جاری، معلمان، بازنشستگان تامین اجتماعی، کارگران و اقشار مختلف مردم بارها با برگزاری تجمع‌های اعتراضی اعلام کرده‌اند که دخل‌ و خرجشان با هم جور درنمی‌آید و با این حقوق‌ها و یارانه ۳۰۰ هزار تومانی نمی‌توانند زندگی کنند اما روزنامه‌های حامی‌دولت گویی چشم شان بر این موارد و مثلا تجمعات میلیونی معلمان بسته است و پیام آن را درک نمی‌کنند. 
کارشناسان اقتصادی متفق القول بر این عقیده هستند که اقدام دولت برای حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی قیمت برخی مواد خوراکی از جمله روغن، مرغ، تخم‌مرغ و سایر خوراکی‌ها را تا چندین برابر افزایش داد و یارانه ۳۰۰ هزار تومانی دولت هم با توجه به افزایش شدید قیمت اقلام خوراکی، گرهی از مشکلات اقتصادی مردم باز نکرد و گروه‌های مختلف تولیدکنندگان اعلام می‌کنند مصرف اقلام خوراکی ضروری از جمله مرغ و لبنیات به شدت کاهش یافته است. با این وجود، دولت به جای تدبیر برای حل مشکلات بی‌شماراقتصادی مردم، با انتشار گزارش‌هایی از رضایت مردم از شرایط موجود، اینگونه القا می‌کند که اصلا اراده ای هم برای حل این همه معضل ندارد، چرا که مردم راضی هستند و خوشحال و البته علت گرانی‌ها را هم درک کرده‌اند و به همین علت دیگر مشکلی با گرانی ندارند!

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۱/۴/۱۴ -  شماره 5162
جستجو
جستجو
2
بالای صفحه